>

Supradyn Energy PUBG Protality Series İçin Final Zamanı

Supradyn Energy PUBG Protality Series İçin Final Zamanı esportimes

Eleme ve Grup Aşaması oldukça hareketli geçen Supradyn Energy PUBG Protality Series için şampiyonu belirleme zamanı geldi.

Türk PUBG sahnesinin gelişimi adına Supradyn Energy’nin ana sponsor olduğu, AXE ve WD_Black’in destekleriyle katkı sağladığı Supradyn Energy PUBG Protality Series oyuncular için daha fazla rekabet, izleyiciler için daha fazla aksiyon sunuyor.

Supradyn Energy’nin 2019 yılından beri sürdürdüğü Gaming ve Espor projelerinde yeni bir nokta olan Supradyn Energy PUBG Protality Series, rekabetin doğasında var olan fiziksel ve mental dinamikleri ve zorlu koşullarda başarılı olma mottosunu merkeze alıyor.

Axe Türk erkeklerinin etkileyici kokularla daha özgüvenli hissetmesini sağlıyor, ayrıca Türk oyuncuları PUBG Protality Series’de de destekliyor.

WD_Black tarafından yakın zamanda duyurulan PCIe Gen4 teknolojisini sunan WD_BLACK SN850 NVMe SSD de bu proje kapsamında oyuncularla buluşuyor. Maçlar boyunca 7000 MB/sn’ye kadar okuma ve 5300 MB/sn’ye kadar yazma performansı bulunan SN850 NVMe SSD hakkında detaylı bilgiler veriliyor.

Açık eleme ve grup aşamasından finale katılmaya hak kazanan 16 takımın kıyasıya rekabetine sahne olan ilk hafta mücadeleleri, son kozların oynandığı, tüm kartların açıldığı 2. hafta maçları ile son bulacak. 50.000 TL’lik ödül havuzundan büyük payı kimin alacağına son eleme haftasının maçları ışık tutacak.

50.000 TL’lik Ödül Havuzu Dağılımı

1. Takım 20.000TL

2. Takım 12.000TL

3. Takım 6.000TL

4. Takım 4.000TL

5. Takım 3.000TL

6. Takım 2.000TL

7. Takım 2.000TL

8. Takım 1.000TL

Final Aşamasında mücadele eden takımlar

 • 836 PIZZA LOCALE
 • 1907 FENERBAHÇE
 • Blaze Esports
 • Çamlıca Espor
 • Çarşı Esports
 • EX4 Frag
 • FASTPAY WILDCATS
 • Karagumruk
 • Kumiho Gaming
 • MOD-Z ESPORTS
 • NOT FAIR
 • orgless
 • PayHesap Kütahya Esports
 • SAV4GE
 • Unity eSports
 • Ünalnet Esports

Final aşaması maç günleri

●    Final Aşaması #2: 04.03.2021 – 05.03.2021 20:00

Büyük final maçları Buğrahan “Wreckage” Şevke, Timur “Timurlengx” Günay ve Mustafa “Fanius” Gültekin’in sunumu ile twitch.tv/pubgtvturkiye adresinden canlı olarak takip edilebilecek.

The post Supradyn Energy PUBG Protality Series İçin Final Zamanı appeared first on Esports Magazine.

PUBG: New State Duyuruldu!

PUBG Studio tarafından geliştirilen PUBG: NEW STATE, orijinal battle royale deneyimini yeniden yaratıyor ve yeni ve mevcut oyuncular için geliştiriyor.

KRAFTON, Inc. bugün büyüyen serideki en yeni battle royale oyunu olan PUBG: NEW STATE‘i duyurdu. Türün öncüleri, PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG)’nin yaratıcısı olan PUBG Studio tarafından geliştirilen oyun, iOS ve Android’de free-to-play deneyimi sunarak 2021 yılında çıkış yapacak. Oyuncular oyunla ilgili son bilgileri bugün Google Play’e ön kayıt olarak edinebilirler, App Store ön-siparişleri ise daha ileriki bir tarihte açıklanacaktır.

PUBG: NEW STATE‘in Kıdemli Yapımcısı MinKyu Park şu açıklamalarda bulundu:

Önceki oyunların hayran desteği ve büyük başarısı göz önüne alındığında, dünya çapında battle royale türünde devrim yaratan bir sonraki oyunu bu marka içinde oluşturup sunabilmek bizi mutlu ediyor. Mobil oyunun sınırlarını zorlayan bir deneyim oluşturarak bu mirası baz almak istiyoruz. Ekibimizin küresel bir ürün geliştirmek için bir araya gelmesini izlemek harika bir deneyimdi ve bu yıl içinde piyasaya sürüldüğünde tüm kitlelere hitap edeceğinden eminiz.

Mobil deneyim için optimize edilmiş PUBG: NEW STATE, eksiksiz battle royale deneyimini doğrudan oyunculara sunacak. Orijinal PUBG oyunu ile popüler hale getirilen en iyi silah oyunu deneyimini kullanarak ve benimseyerek oyuncular, öğrenmesi kolay ancak ustalaşması zor olan aynı savaş deneyimini görebilecekler. Ayrıca son teknoloji Global Illumination rendering teknolojisi sayesinde oyun, mobil oyunların sınırlarını zorlayan grafiklere sahiptir. Böylelikle oyuncular kendilerini gerçekçi ve yoğun, ancak daha da önemlisi istikrarlı ve pürüzsüz bir savaş alanı deneyiminde bulabilirler.

PUBG: NEW STATE, hayranların sevdiği orijinal deneyimini de eklemenin yanı sıra, türü geliştiren birkaç yepyeni özellik daha ekliyor. Yeni oyun içi silah özelleştirme özelliği ile oyuncular, özelleştirme kitleri alarak çeşitli silahları kendileri yapabilirler. Bu kitler silahları, performans iyileştirmeleri, ateş modu seçimi ve el bombası fırlatıcı eklentileri gibi çeşitli şekillerde geliştirecekler. Oyuncular ayrıca bunların yanı sıra yuvarlanma, dronlar ve fütüristik bir balistik kalkan dahil olmak üzere çeşitli yeni özelliklerin de tadını çıkarabilirler. Son olarak oyuncular yola koyulabilecek ve çeşitli yeni araçlarla devasa 8×8 açık dünyaları keşfedebilecekler.

PUBG: NEW STATE, 2051’e yakın bir gelecekte geçiyor ve orijinal oyun üzerinden de yıllar geçti. Bu ortamda oyuncular, evrenin nasıl geliştiğini keşfetme fırsatına sahip olacakları TROI adında yepyeni bir savaş alanına girecekler. Oyuncular, kendilerine has özellikleri olan çeşitli bölgelerle dolu, rekabete hükmetmek için yeni yollar ve stratejiler bulmalarına yardımcı olacak etkileşimli nesneler içeren benzersiz bir ortamı keşfedebilecekler.

KRAFTON CEO’su CH Kim düşüncelerini şöyle dile getirdi:

KRAFTON’da amacımız, üstün oyun deneyimleri sağlayan şaheserler yaratmaktır. Büyüyen PUBG markamızın bir sonraki oyunu olan PUBG: NEW STATE ile bu vizyonu gerçekleştirmeyi umuyoruz. Benzersiz kimliklerini öne çıkaran oyunlar geliştirmeye devam etmeleri ve battle royale türünün öncüleri olarak konumlarını daha da güçlendirmeleri için PUBG Studio’ya tam desteğimizi veriyoruz.

PUBG, 70 milyondan fazla kopya satarak tüm zamanların en çok satan video oyunlarından biri haline geldi. PUBG, 2017’deki lansmanından bu yana, yedi Guinness Dünya Rekoru ve birden fazla Yılın Oyunu ödülü dahil olmak üzere birçok ödül kazandı.

Mücadeleye katılmak isteyenler bugün Google Play üzerinden ön kayıt yaptırabilirler, App Store ön siparişleri daha sonraki bir tarihte açıklanacaktır. Oyuncular ayrıca bu bu yıl ileriki bir tarihte çıkacak olan PUBG: NEW STATE alfa testlerini beklemeye başlayabilirler. En yeni bilgiler için, PUBG internet sitesini ziyaret edebilirsiniz veya Twitter, Facebook, Instagram ve YouTube hesaplarından PUBG’yi takip edebilirsiniz.

Android ön kayıt Çin, Hindistan ve Vietnam’da geçerli değildir.

PUBG: NEW STATE Genel Özellikler

 • Geliştirici: PUBG Studio
 • Yayıncı: KRAFTON, Inc.
 • Tür: Battle Royale
 • Sosyal Medya: Twitter | YouTube | Facebook | Instagram
 • Bölgeler: Küresel (Çin, Vietnam ve Hindistan hariç)
 • Platform: Mobil ve tabletler (Android, iOS)
 • Çıkış tarihi: 2021
 • Website: http://newstate.pubg.com

PUBG: NEW STATE, battle royale türünün öncüleri ve PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS’un yaratıcıları olan KRAFTON, Inc. ve PUBG Studio’nun en son oyunudur.

Temel Özellikler

 • Daha önce hiç gerçekleşmemiş battle royale deneyimini geliştiren yeni özellikler
 • Öğrenmesi kolay ama ustalaşması zor dinamik silah oyunu özellikleri
 • Mobil oyun deneyiminin sınırlarını zorlayacak ultra gerçekçi grafikler
 • PUBG evrenini büyüten özel bir harita

Battle Royale’in Geleceği

PUBG’nin en özelliklerini alarak, PUBG: NEW STATE Battle Royale deneyimini baştan yazıyor ve hem yeni hem de mevcut oyuncuları için geliştiriyor. Oyuncular yuvarlanmalar, dronlar ve fütüristik bir balistik kalkan dahil olmak üzere çeşitli yeni özelliklerin de tadını çıkarabilirler. Oyuncular silahları, performans iyileştirmeleri, ateş modu seçimi ve el bombası fırlatıcı eklentileri gibi çeşitli şekillerde geliştirecekleri özelleştirme kitleri edinebilecekler. Ayrıca oyuncular yola koyulabilecek ve çeşitli yeni araçlarla devasa 8×8 açık dünyaları keşfedebilecekler.

Mobil İçin Optimize Edilmiş

Oyun hayranların sevdiği orijinal battle royale deneyimini de ekleyerek, mobil oyuncu kitlesine uygun olarak geliştiriyor.

Grafiklerden kontrollere PUBG: NEW STATE, mobil oyun deneyimi için optimize edildi. Oyuncular, orijinal PUBG oyunundan sınıfının en iyisi silah oyunu mekaniğini kullanarak ve benimseyerek, öğrenmesi kolay ancak ustalaşması zor olan aynı savaş deneyimini bekleyebilirler.

Next-Gen Mobil Grafikler

PUBG: NEW STATE, mobil oyun standardını aşan yeni nesil grafiklerle eksiksiz battle royale deneyimini doğrudan oyunculara sunuyor. Ayrıca son teknoloji Global Illumination rendering teknolojisi sayesinde oyuncular kendilerini gerçekçi ve yoğun, ancak daha da önemlisi istikrarlı ve pürüzsüz bir savaş alanı deneyiminde bulabilirler.

Yeni Savaş Alanı

PUBG: NEW STATE, 2051’e yakın bir gelecekte geçiyor ve orijinal oyun üzerinden de yıllar geçti. Bu ortamda oyuncular,
evrenin nasıl geliştiğini keşfetme fırsatına sahip olacakları TROI adında yepyeni bir savaş alanına girecekler. Oyuncular,
kendilerine has özellikleri olan çeşitli bölgelerle dolu, rekabete hükmetmek için yeni yollar ve stratejiler bulmalarına yardımcı
olacak etkileşimli nesneler içeren benzersiz bir ortamı keşfedebilecekler.

The post PUBG: New State Duyuruldu! appeared first on Esports Magazine.

PUBG 10.3 Güncellemesi Yayınlandı!

Sezon 10’un başlangıcı, Haven adında sezona özel bir haritayı tanıttı. Güncelleme 10.3’ün tüm platformlarda çıkmasıyla sezon, yeni silah sesi seçme sistemi, Karakin için bazı aydınlatma iyileştirmeleri ve takım emote’larını içeren çeşitli performans yükseltmeleri ve yeni özelliklerle zenginleşiyor.

Tüm yama notlarına buradan, konsol yama notlarına ise buradan erişebilirsiniz. Güncellemelere göz atmak için yama videosunu buradan izleyebilir ya da yeni özelliklerle ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz;

 • Karakin Harita İyileştirmeleri: Karakin’de aydınlatmalarda iyileştirmeye gidilerek tüm aydınlatmalar düzenlendi ve her alanın kendi eşsiz hissi ve vurgusu verildi. Ek olarak genel hata düzeltmeleri, tüm harita boyunca oyuncu deneyimini daha iyi hale getirecek.
 • Silah Sesi Seçme Sistemi: Oyuncular M249, M416, Kar98k ve SKS dahil olmak üzere seçilmiş silah seslerinin orijinal ve yeniden düzenlenmiş versiyonları arasından seçim yapabilirler. Oyuncuların tüm yapması gereken Ayarlar menüsündeki Ses sekmesine tıklayıp tercihlerini belirlemek.
 • Takım Arkadaşlarınıza Emote Gönderme: Belirli ifadeler artık takım arkadaşlarıyla senkronize olarak birlikte kullanılabilir. Karakterinizin 15 metrelik yarıçapındaki oyuncularla emote’ları senkronize edin. Oyuncular, her bir ifadeyi ve sizinle aynı anda senkronize olabilecek maksimum oyuncu sayısını ana menüdeki Özelleştirme, İfadeler sekmesi altında görüntüleyebilirler.
 • İtibar Sistemi Güncellemesi: 10.2 Güncellemesi ile birlikte sunulan itibar sistemi, bir oyuncunun diğerlerine karşı iyi davranıp davranmadığını belirlemek için uygulandı. Sistem güncellendi ve böylece oyuncular, uçağa binmeden önce, başlangıç alanında bir maçtan çıkarsa, itibarı olumsuz yönde etkilenmeyecek. (Yalnızca normal oyunlar için geçerlidir, Dereceli oyunlarda geçerli değildir.)

Daha fazla bilgi için PUBG sitesini ziyaret edebilirsiniz veya PUBG’yi sosyal medyada (Twitter/Instagram/Facebook/YouTube) takip edebilirsiniz.

The post PUBG 10.3 Güncellemesi Yayınlandı! appeared first on Esports Magazine.

PUBG Mobile 2 Hakkında Yeni Gelişmeler

Dünya çapında büyük bir üne sahip olan PUBG Mobile oyununun devamı olacak PUBG Mobile 2 ile ilgili önümüzdeki hafta çıkacağı hakkında güçlü söylentiler mevcut.

Daha öncesinde PUBG Mobile devam oyunları hakkında söylentiler gündemdeydi. Bununla birlikte gün içerisinde oyunlar hakkında sızıntı bilgiler paylaşımı yapan PlayerIGN sayfası tarafından PUBG Mobile 2 hakkında önemli gelişmeler paylaşıldı.

Tweet’te şunlardan bahsedilmektedir:

 • Söylenti: PUBG Mobile 2 önümüzdeki hafta yayınlanabilir.
 • Oyun 2051 yılında geçecek.
 • Yeni bir harita olacak.
 • Fütüristik bir stil ile yeni araç-gereçler olacak. Örneğin drone ve konuşlandırılabilir kalkan.
 • Android ve IOS işletim sistemleri tarafından desteklenebilirlik.
 • Önümüzdeki hafta yayınlanacak.
 • Bilgiler Weibo’dan çevirilmiştir.

Tweet’te ayrıca şu ayrıntı da veriliyor: Bir başka Diablo Immortal kazası mı göreceğiz?

Diablo Immortal oyunu ise yakın zamanda yayınlanması planlanan bir mobil oyundu. Oyun hakkında geniş çaplı bilgiler hayranlarla paylaşıldı.

Krafton CEO’su Kim Chang-han, Bloomberg’e şirketin PUBG’ye dayalı bir mobil oyun serisi geliştirmek istediklerinden bahsetti. Bu da ortada bulunan iddiaları güçlendirdi.

Bu Tweet’te ise bahsedilen durum ise şunlardır.

 • 2. mobil versiyonu bu yıl içerisinde yayınlanacak. Bilgisayar ve konsol için 2022 yılında yayınlanacak.
 • Kaynaklara göre, PC ve konsol oyununun adı muhtemelen: PUBG2 olacak.

Oyun hakkında diğer detaylar sırlarını hala saklamaktadır. PUBG Mobile 2 hakkında yayınlanan bilgilerden sonra, hayranlar PUBG 2 hakkında da konuşmaya başladı.

Lakin PUBG 2 hakkında da şu an bilinen en önemli bilgi oyunun 2. sürümünün PC’ler, oyun konsolları ve mobil cihazlarda çapraz platform özelliği için destek içerecek olması. Ayrıca, bir PUBG 2.0 sürümü 2019’dan beri Krafton’un çalışmalarında, bu da muhtemelen şimdiye kadar hazır olabileceği anlamına geliyor.

Şubat ayında başlayan PUBG Global Invitational.S 2021 etkinliği devam ediyor. Etkinlik 28 Mart’ta sona erecek. Hayranlar, en azından bu etkinlik süresince PUBG oyunun devam oyunları ve gelecek planları hakkında açıklamalar beklemekteler.

Not:

PUBG Mobile 2 hakkındaki bu bilgiler bir söylenti seviyesindedir. Lakin, güçlü dayanaklara sahip söylentilerdir. Bu yüzden resmi açıklama yapılana kadar elimizde olan bilgilerle varsayım yapılmakta. Aynı şekilde haberin kapak fotoğrafı resmi oyun fotoğrafı değildir, hayran yapımı bir resimdir.

Rainbow Six Siege İlk Eşcinsel Operatörü Santago “Flores” Lucero

Valheim 1. Şahıs Kamera Modu Çıktı!

The post PUBG Mobile 2 Hakkında Yeni Gelişmeler appeared first on Esports Magazine.

PUBG Esports 2021 Planlarını ve Yol Haritasını Duyurdu

Pick'Em Challenge PUBG Global Invitational.S esportimes

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG) gibi eğlence mülklerinden sorumlu KRAFTON, Inc., kısa süre önce 2021 için yaklaşan PUBG espor planını detaylandıran ve etkinliği başlatan çevrimiçi bir PGI.S basın konferansı düzenledi. Basın konferansında PUBG Esports başkanı Minho Yi, etkinlik takviminden ve programın gidişatından söz etti. 

KRAFTON, Inc. PGI.S ile başlayarak 2021’de toplam dört küresel espor etkinliği düzenleyecek. Geçen yıl katılımı ve izleyiciyi arttırmaya yardımcı olan PUBG Continental Series’in (PCS) başarısına dayanarak Haziran ayında PCS4, Eylül ayında PCS5 etkinlikleri ile format bu yıl geri dönecek. Dünyanın en iyi takımlarını bir araya getirmeye odaklanan aksiyon, Kasım ayında PUBG Global Championship (PGC) ile sonuçlanacak.

PGI.S 28 Mart’ta sona erdiğinde, PUBG esports PCS4 ve PCS5’e yönelecek. Geçen yıla benzer şekilde, PCS etkinlikleri Avrupa, Asya, Asya-Pasifik ve Amerika ile şu anda Kuzey Amerika ve LATAM’ı da içeren çevrimiçi bölgesel turnuvalardır. Takımların her biri, bölgelerinin Büyük Şampiyonları olarak kazanmak için savaşacak. Daha fazla ayrıntı ileriki bir tarihte açıklanacak, ancak taraftarlar her turnuva boyunca daha fazla maç bekleyebilirler.

Yıl sonunda başlayan PGC, 2021 PUBG espor büyük finali için Kasım ayında dünyanın en iyi oyuncularını bir kez daha bir araya getirecek. Takımlar, bölgesel PCS turnuvalarının her birinde topladıkları puanlara göre hak kazanacaklar. Takımların turnuva için eleme puanları kazanmaları için diğer yollar ileriki bir tarihte açıklanacaktır. Yıl sonuna doğru en çok puanı toplayan takımlar, PGC’ye yükselecekler ve nihai tavuk yemeği için dünyanın en iyilerine karşı savaşacaklar.

Basın toplantısında 2021 programının genel yapısının sunulmasının yanı sıra PUBG espor’un hangi üç alana odaklanmayı hedeflediğinin ayrıntıları paylaşıldı; hayranları, profesyonel oyuncuları ve küresel temsili. Hayran deneyimi, uygun ve etkileşimli bir izleme tecrübesi oluşturmayı amaçlayan programın önemli bir bileşenidir. Profesyonel oyuncu deneyimi, ödül havuzlarını yükseltmeye ve daha fazla gelir paylaşımına odaklandığından aynı derecede önem taşımaktadır. Son olarak, her karşılaşma dünyanın en iyilerini birbiriyle rekabet etmek için test edeceğinden, küresel rekabet 2021 boyunca önemli bir tema olmaya devam edecektir. Basın konferansında ayrıca Pick’Em Challenge’ın dört etkinliğin her biri için devam edeceği ve PUBG espor ekosisteminin yıl boyunca üçüncü partilerle ek etkinlikler sunacağı açıklandı.

The post PUBG Esports 2021 Planlarını ve Yol Haritasını Duyurdu appeared first on Esports Magazine.

PUBG Esports PGI.S Detaylarını Açıkladı

PUBG Esports PGI.S Detaylarını Açıkladı esportimes

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG) gibi eğlence mülklerinden sorumlu KRAFTON, Inc., bugün sıradaki global PUBG espor turnuvası olan ve 5 Şubat – 28 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek PUBG GLOBAL INVITATIONAL.S (PGI.S) formatıyla ilgili ek ayrıntıları duyurdu.

PGI.S, yedi Avrupa merkezli ekip, altı Çin ekibi, dört Kore ekibi, dört Kuzey Amerika ekibi, iki Latin Amerika ekibi, beş Güney Doğu Asya ekibi, iki Japon ekibi ve iki Çin Taipei ekibi dahil olmak üzere sekiz bölgeden 32 ekip içeren sekiz haftalık bir LAN / çevrimiçi-hibrit etkinliğidir.

Takımlar her hafta 3,5 milyon Amerikan doları tutarındaki ödül havuzunun bir kısmını kazanmak için yarışacak ve en çok kazanan, şampiyon olan takım olacak.

Sağlık ve güvenlik önemli bir endişe kaynağı olduğundan, ekiplerin çoğu Güney Kore’nin Incheon kentindeki Studio Paradise’ta çevrimdışı olarak rekabet ederken, Çin, Japonya ve Çin Taipei’den takımlar kendi bölgelerinden çevrimiçi olarak rekabet edecekler.

Küresel takımların bu büyük PUBG espor festivaline katılımıyla oyun severler aşağıdaki haftalık akışa ve aksiyona göre kendilerini hazırlayabilirler;

 • Derece Karar Maçları: Şenliklerin başlangıcında 32 takım, Derece Karar maçlarına katılmak için dört farklı gruba ayrılacak. Haftalık Hayatta Kalma maçlarının ilk seti için yerleştirme sırası performansa göre belirlenecektir.
 • Haftalık Hayatta Kalma Maçları: Toplamda altı hafta süren haftalık seriler, hafta sonu final maçlarına geçmeden önce hafta içi Hayatta Kalma maçlarını içerecek. Bir takım Haftalık Hayatta Kalma maçını kazandığında, Haftalık Finallere otomatik olarak ilerler ve Derece Karar maçlarından bir sonraki en yüksek dereceye sahip takım onların yerini alır.
 • Haftalık Final Maçları: Haftalık finallerde Haftalık Hayatta Kalma’dan 16 kazanan yer alacak ve en iyi dört finalist, birikmiş puanlarına göre ödül havuzundan bir pay kazanacak. Para ödülü her hafta büyüyor ve turnuva sonunda biriken en yüksek ödül tutarına sahip takım PGI.S şampiyonu olacak. Haftalık finallere katılamayan 16 takım, bir sonraki haftanın bekleme listesindeki konumlarını belirlemek için başka bir yerleştirme maçında yarışacak.
 • Hayatta Kalma Turnuvası: Yeni duyurulan PGI.S bünyesindeki Survival Tournament adlı özel bir turnuva, haftalık serinin ilk ve ikinci yarısı arasındaki ara dönemi olan 5-7 Mart tarihleri arasında planlanıyor. Turnuva, seyirciye yeni bir eğlence deneyimi sunmayı amaçlıyor. 

Tüm maçlar dünya çapında çeşitli platformlarda İngilizce, Rusça, Türkçe, Korece ve Vietnamca dahil olmak üzere 12 dilde yayınlanacak. Yayına ek olarak, oyun severler Haftalık Final ön şovlarını da izleyebilir. Çeşitli dillerdeki yayın bağlantılarının listesini aşağıda görebilirler;

PGI.S’nin 3,5 milyon Amerikan doları tutarındaki ödül havuzu, PUBG esporda gelmiş geçmiş en büyük ödüldür. PUBG espor hayranlarına oyun içi özel PGI.S öğeleri satın alma ve kazanma fırsatı veren Pick’Em Challenge sayesinde profesyonel takımlar, toplam kazançlara ürün satış gelirinin %30’unun eklenmesiyle daha büyük bir ödül potu bekleyebilirler. Pick’Em Challenge etkinliği, PC ve Konsol için 6 Şubat’ta başlayacak ve oyuncular, oyun içi PUBG Esports sekmesinden özel öğeler satın alabilecek.          

PUBG, hem Güney Kore hükümeti hem de yerel hükümet tarafından belirlenen COVID-19 önleme tedbirlerine uyarak oyuncuların ve personelin sağlığına en yüksek önceliği verecek. PUBG ayrıca önleme, teşhis ve tedavi konusunda güçlendirilmiş üç aşamalı kılavuzunu uygulamaktadır. 

The post PUBG Esports PGI.S Detaylarını Açıkladı appeared first on Esports Magazine.

Pick’Em Challenge PUBG Global Invitational.S ile Geri Dönüyor!

Pick'Em Challenge PUBG Global Invitational.S esportimes

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG) gibi eğlence mülkiyetlerinden sorumlu KRAFTON, Inc., Pick’Em Challenge‘ın bir sonraki küresel PUBG espor etkinliği olan PUBG GLOBAL INVITATIONAL.S (PGI.S) ile geri döneceğini duyurdu.

Etkinlik boyunca oyuncular espor müsabakalarını izleyerek ve/veya oyun içi özel eşyaları satın alarak oylama kuponları kazanabilirler. 6 Şubat’tan itibaren bu oylama kuponları PGI.S’in kazananlarını tahmin etmek için kullanılabilir. Kazananları doğru tahmin edenler Espor Puanları (EP) ile ödüllendirilecek olup, sonrasında bu puanlar özel oyun için eşyaları elde etmek için kullanılabilir. Etkinliğin eşya satışlarının %30 karı, etkinliğin şu anki 3.5 milyon Amerikan Doları tutarındaki ödül havuzuna eklenecek. 

PGI.S Pick’Em Challenge, oyuncuların katılabileceği ve kazanabileceği üç benzersiz oyunu kapsayacak. İlk oyun, oyunculara turnuva boyunca sekiz haftalık finalin her biri için ilk dört takımı tahmin etme fırsatı sunuyor. İkinci oyun, tek ve çift numaralı haftalara göre değişmektedir. Her tek sayılı hafta için (1, 3, 5) oyuncular skor puanlarını en yüksek yapanı doğru tahmin ederek 200.000 EP kazanma şansına sahip olacaklar. Çift sayılı haftalarda ise oyuncular, (2, 4, 6) Haftalık Finaller sırasında Tavuk Yemeği kazanan takımı doğru tahmin ederek 25.000 EP kazanabilirler. Üçüncü ve son oyun, 5 Mart’tan 7 Mart’a kadar düzenlenecek Hayatta Kalma Turnuvası’nın kazananını bilene 50.000 EP kazanma fırsatı verecek.

Oyuncular, 20 Ocak’ta PC’de ve 21 Ocak konsollarda başlayacak ve 14 Nisan’a kadar açık kalacak olan oyun içi espor mağazasından çeşitli PGI.S öğeleri satın almak için EP’lerini kullanabilirler. Aşağıdaki eşyalar satın alınabilinir ancak, PGI.S’nin uzunluğu göz önüne alındığından KRAFTON, 27 Şubat’ta ek olarak bir takım PGI.S eşyaları ekleyecek.

 • PGI.S VOTER’S BERYL M762 + (2 oy kuponu)
 • PGI.S VOTER’S Mk47 MUTANT + (2 oy kuponu)
 • PGI.S VOTER’S QBZ PAKETİ + (2 oy kuponu)
 • PGI.S VOTER’S DACIA PAKETİ + (2 oy kuponu)
 • PGI.S VOTER’S BERE PAKETİ + (2 oy kuponu)
 • PGI.S VOTER’S HOODIE PAKETİ + (2 oy kuponu)
 • PGI.S VOTER’S ETEK PAKETİ + (2 oy kuponu)
 • PGI.S VOTER’S KASK (LV.2) PAKETİ + (2 oy kuponu)
 • PGI.S VOTER’S SIRT ÇANTASI (LV.2) PAKETİ + (2 oy kuponu)
 • PGI.S TAKTİKSEL HOODIE SET + (7 oy kuponu)
 • PGI.S RENK DEĞİŞTİREN SİLAH PAKETİ + (11 oy kuponu)
 • PGI.S TAKTİKSEL DONANIM PAKETİ + (5 oy kuponu)
 • PGI.S VALUE PAKETİ + (21 oy kuponu)
 • PGI.S VOTER’S EMOTE PAKETİ + (2 oy kuponu)

Oyuncular ayrıca ücretsiz haftalık oylama kuponu kazanmak için haftada bir kez Esports sekmesini ziyaret edebilirler. Ek olarak, espor yayını sırasında oylama kuponu için kullanılabilecek ekranda yer alacak kodları zaman zaman görebilirler.

Bu arada 5 Şubat’tan 28 Mart’a kadar art arda 8 hafta süren en uzun küresel PUBG espor festivali olarak PGI.S, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Kore, Çin, Japonya ve Çin Taipei’de 32 takımı ağırlayacak. 

The post Pick’Em Challenge PUBG Global Invitational.S ile Geri Dönüyor! appeared first on Esports Magazine.

PUBG Evreninde Geçen Yeni Oyunlar Geliyor

PUBG

PUBG Corporation yaptıkları oyunlar PUBG ve PUBG Mobile ile ulaştıkları başarıları, onlar ile aynı evrende yer alacak yeni oyunlar ile sürdürmek istiyor.

Bu evrende çıkarılacak oyunların birincisi yakın bir zaman içerisinde daha önce adını duyduğumuz hayatta kalma oyunu The Callisto Protocol.

Bu arada Türk yazılımcılar tarafından çıkarılan yerli hayatta kalma oyunumuz Erzurum oyunu hakkında yazımızı okumuş muydunuz?

Dead Space yapımcıları tarafından yapılan The Callisto Protocol oyunu 2022 yılında bilgisayar ve konsol oyunu olarak piyasaya sunulması bekleniyor. PUBG evreni içerisinde geçen korku yapımı bir oyun olarak gözüken oyunun iç yapısı büyük bir merakla bekleniyor. Oyun hakkında bir trailer paylaşılmıştı, izlemek için lütfen tıklayınız.

PUBG evreninde yer alan oyunların bir diğeri hakkında da aynı şekilde bilgisayar ve konsollar için bu yıl sonunda ortaya çıkacağı konuşuluyor. Mobil oyun tarafında ise ayrıca yeni bir battle royale oyunu çıkacağı söyleniyor. Söylentiler de bu konuda tutarlı içerik paylaşan kişiler tarafından yapılıyor.

Geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinin ikinci ayında PUBG, bilgisayar ve konsolda 70 milyonu aşan satış yaptı, PUBG Mobile indirme sayıları 600 milyonu aştı. Bu denli başarılı oyunlara imza atan bir şirketin aynı yapıda oyun çıkarması çok olası ve beklenen bir durum olarak gözüküyor.

Ancak bu tarz çıkacak oyunlarda aynı yapıya ve hikayeye sahip olması, bazen oyunu kolayca sahiplenmeyi getirirken bazen oyunun yapısının ilerlememesine de sebep oluyor. Ancak PUBG yapımcılarının bu durumu aşabileceğini düşünüyorum.

Oyunlar hakkında gelişmeler oldukça sizi bilgilendiriyor olacağız.

The post PUBG Evreninde Geçen Yeni Oyunlar Geliyor appeared first on Esports Magazine.

Futbolist ve Digital Athletics, PMGC Turnuvası İçin Dubai’ye Uçtu!

Türkiye’de çeşitli espor organizasyonları arasından global düzeyde ülkemizi temsil edenler bulunmaktadır. Türkiye’nin en başarılı espor organizasyonlarından biri olan Futbolist’te, ülkemizi PMGC turnuvasında Dubai’de temsil edecek!

21 Ocak’ta başlayacak olan PMGC turnuvası için Futbolist, PUBG Mobile takımı Dubai yolculuğuna başladı.

2020’nin son etkinliği olarak anılan PUBG Mobil Küresel Şampiyonası (PMGC), dünyanın dört bir yanından oyuncuları bir çatı altında toplayacak. Toplamda 24 takıma ev sahipliği yapacak olan turnuva için en iyi takımlar seçildi. Bu takımlar arasında ülkemizi temsil edecek olan iki takım, Futbolist ve Klas Digital Athletics olarak belirlendi. Ödül havuzu tam olarak 1,200,000 $ olan turnuvaya katılmaya hak kazanan diğer takımlar ise şöyle:

24 takım üç gruba bölünerek oynanacak olan turnuva final aşaması hariç, 2 aşamadan oluşacak. Turnuvada hangi sıralamada ne kadar ödül olacak henüz açıklanmadı. 21 Ocak günü başlayacak olan 1,200,000 $ ödüllü PMGC turnuvası, oyuncular için inanılmaz bir fırsat olacak. Temsilcilerimize başarılar diliyoruz.

Daha fazla espor haberine ulaşmak ve göz atmak için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

Istan Bulls PUBG Mobile Espor Takımını Duyurdu

Şampiyonluk Ligi İlk Hafta Maçları Belli Oldu

Open Fire Valorant Turnuvası Şampiyonu FastPay Wildcats!

The post Futbolist ve Digital Athletics, PMGC Turnuvası İçin Dubai’ye Uçtu! appeared first on Esports Magazine.

PUBG Mobile Aralık Ayında 177 Milyon $ Kazandı!

PUBG Mobile

PUBG Mobile listelerdeki en çok kazananlar listesinden asla çıkmayacak gibi görünüyor. 2020 Aralık ayında PUBG Mobile 177 milyon $’dan fazla kazanarak en çok kazanan ikinci mobil oyun oldu.

Sensor Tower‘ın yayınladığı rapora göre PUBG Mobile, Aralık ayının en çok kazanan ikinci oyunu oldu. Birinci sırada ise Honor of Kings yer aldı.

Kazandığı 177 milyon $’dan fazla hasılat ile PUBG Mobile, Aralık 2019’a kıyasla kazanç oranını %7.5 arttırmış oldu. Kazancın büyük çoğunluğu, tam olarak %56’sı, her zaman olduğu gibi oyunun Çin versiyonu olan Peacekeeper Elite üzerinden elde edildi.

Oyunun en çok kazanç elde ettiği ikinci ülke ise kazancın %9.6’sını getiren ABD oldu.

Aralın 2020’de en çok kazanan mobil oyun bir diğer Tencent yapımı oldu. Mobil MOBA oyunu olan Honor of Kings 258 milyon $ kazandı. Yalnızca Çin ve Tayvan gibi belli yerlerde kullanıma açık olmasına rağmen Honor of Kings, zirvede görmeye alıştığımız bir oyun.

Aralık 2020’de en çok kazanan diğer oyunlar ise şunlar oldu:

 1. Honor of Kings
 2. PUBG Mobile
 3. Genshin Impact
 4. Pokémon Go
 5. Roblox
 6. Coin Master
 7. Fate/Grand Order
 8. Rise of Kingdoms
 9. Garena Free Fire
 10. Homescapes

Aşağıdaki listeden IOS (App Store) ve Android (Google Play) kullanıcılarının en çok hangi mobil oyunları tercih ettiğini görebilirsiniz.

Sensor Tower

The post PUBG Mobile Aralık Ayında 177 Milyon $ Kazandı! appeared first on Esports Magazine.

TETO Games | Copyright 2021 Tüm Hakları Saklıdır