TSM PUBG Sahnesine Tekrar Giriş Yaptı!

Başarılı Kuzey Amerika organizasyonu olan Team SoloMid (TSM) Kuzey Amerika PUBG sahnesine giriş yaptı. Ünlü organizasyon geçtiğimiz günlerde kadrosunu dağıtarak Avrupa PUBG sahnesinden ayrıldığını duyurmuş ve bu haberle taraftarlarını üzmüştü.

TSM PUBG

TSM’in, temsilcimiz Iroh, MiracU, Vard ve DohfOs ile yollarını ayırdıktan sonra PGI.S’i 11. sırada tamamlayan Shoot To Kill takımını bünyesine kattı. Ekip bu sefer Kuzey Amerika sahnesinden PUBG arenasına dahil oldu.

Evine geri dönüş yapan TSM’in Twitter hesabından yaptığı paylaşım ise şu şekilde:

Kadrosunu tekrar oluşturup yoluna devam eden Team SoloMid (TSM), kısa bir ayrılığın ardından tekrar sahneye çıkmış olacak. 2017 yılından beri PUBG sahnesinde yer alan TSM ekibi başarılarına yenilerini eklemeye kararlı görünüyor.

TSM’in Kuzey Amerika sahnesi için oluşturduğu PUBG kadrosu ise şu şekilde:

 • Aaron “aLOW” Lommen
 • Kurtis “Purdy” Bond
 • Luke “luke12” Newey
 • Andrew “pentalol” Franco
 • KOÇ: Own “MachineGunner” Monahan

TSM PUBG Avrupa Sahnesinden Ayrıldı!

The post TSM PUBG Sahnesine Tekrar Giriş Yaptı! appeared first on Esports Magazine.

PCS4 MEA Bölgesel Finali Tamamlandı!

7-9 Mayıs tarihlerinde oynanan PUBG Continental Series 4 (PCS4) Avrupa için Orta Doğu ve Afrika (MEA) bölgesi elemeleri tamamlandı ve MEA bölgesinden PCS4 Avrupa’ya katılacak takımlar belli oldu.

16 takımın mücadele ettiği ve 3 takımın PCS4 Avrupa bileti alacağı MEA bölgesi elemeleri tamamlandı. Haziran ayında oynanacak PCS4 için TSM takımının çekilmesi ile MEA bölgesinden 3 takım yer alacak. Oynanan eleme sonucunda PCS4’te yer almaya hak kazanan takımlar LUL, Blaze Esports ve Team ELITE oldu. Eski Digital Athletics takımı oyuncularından yer alan LUL takımı turnuvayı domine eden bir performans sergiledi ve elemeleri 1. sırada bitirdi. LUL takımı toplamda 103 puan topladı ve en yakın rakibi olan Blaze Esports’a 46 puanlık bir fark atarak rahat bir şekilde adını PCS4 e yazdırmış oldu.

PUBG Continental Series 4

16 takımın katılacağı PCS4 etkinliğinin Büyük Finalleri’ne doğrudan davetiye alan takımlar ise şu şekilde;

 • Digital Athletics
 • ENCE
 • FaZe Clan
 • Heroic
 • NAVI
 • Team Liquid
 • Virtus.pro
PUBG Continental Series 4

PCS4 Avrupa Büyük Finalleri 250.000$ ödül havuzuna sahip. 12-27 Haziran tarihlerinde düzenlenecek turnuvaya katılacak takımlar belli olmaya başladı. Doğu Avrupa ve Batı Avrupa Elemeleri sonucunda PCS4 Avrupa’da yer alacak 16 takım belli olacak.

esportimes.com olarak tüm temsilcilerimize başarılar dileriz.

PUBG Esports, Kargaşa Sonrası Yeni Kurallarını Açıkladı

TSM PUBG Avrupa Sahnesinden Ayrıldı!

The post PCS4 MEA Bölgesel Finali Tamamlandı! appeared first on Esports Magazine.

TSM PUBG Avrupa Sahnesinden Ayrıldı!

Dünyaca ünlü Amerikan espor takımı olan Team SoloMid (TSM) Avrupa PUBG sahnesinden ayrıldıklarını belirtti.

Resmi TSM Twitter hesabından yapılan gönderi ile Avrupa PUBG sahnesinden çekildikleri belirtildi. Ayrıca kadroda bulunan Iroh, MiracU, Vard ve DohfOs’a verdikleri emek, kazandıkları turnuva, kupa ve bağlılıkları için ne kadar teşekkür etseler az olduğunu belirtti ve gelecekleri için şans diledi.

Temsilcimiz Ömer ”Iroh” Çakıldeveli’nin de bulunduğu PUBG kadrosu ile yollar ayrıldı. Takımın 2020 ve 2021 yıllarında gösterdiği başarısızlıkların kuruluş standartlarına uymadığı görülmekteydi. TSM ekibinin aldığı bu kararı etkileyen önemli noktalardan birisi bu başarısızlıklar olduğu düşünülüyor. Ayrıca takımın gelecekteki planları hakkında ise detaylı bilgi verilmedi. Amerika bölgesinde başka bir kadro ile devam edebileceği söylentileri akıllarda soru işareti bıraktı. ESL Spring Masters turnuvası öncesi Fexx takımdan ayrılmış ve Faze Clan ile turnuvaya katılmıştı. TSM PUBG takımının kazandığı en yüksek ödüller şu şekilde;

 • PUBG Global Championship 2019 turnuvasında 7. sırada bitirdi ve 80.000$ kazandı (24 Kasım 2019)
 • PUBG Continental Series 1 Europe turnuvasında 1. olarak 65.875$ kazandı (5 Temmuz 2020)
 • PUBG Europe League 2019 Phase 3 turnuvasında 3. olarak 55.000$ kazandı (6 Ekim 2019)

TSM ekibi 2017 yılından beri PUBG sahnesinde yer alıyordu. Takımın bu kararı alması taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Takımdaki oyuncuların kariyerlerini nasıl şekillendireceği merak konusu. Umarız bu karar hem TSM için hem de oyuncular için doğru bir karar olur.

esportimes.com olarak Temsilcimiz Iroh’a kariyerinde başarılar dileriz.

PUBG Esports, Kargaşa Sonrası Yeni Kurallarını Açıkladı

The post TSM PUBG Avrupa Sahnesinden Ayrıldı! appeared first on Esports Magazine.

Hindistanlılar İçin Yepyeni Bir PUBG: Battlegrounds Mobile India!

Mobil oyunlarının Hindistan’da ne kadar popüler olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Ancak, bütün mobil oyunlar arasından sanırım PUBG: Mobile birinci sıradaydı. Maalesef hükümet kararıyla PUBG, Hindistan’da yasaklanmıştı. Ta ki şimdiye kadar.

PUBG Mobile, adını değiştirerek Hindistan’a geri dönüyor. Battlegrounds Mobile India (BMI), yakın zamanda piyasaya sürülecek ve eski hali gibi tamamen oynaması ücretsiz olacak. BMI‘nın baş yayıncısı şirketi Krafton‘nun açıklamalarına göre, Hindistan‘daki ortaklarla beraber çalışacaklarını ve Hindistan‘a özel etkinlikler hazırlayacaklarını açıkladı.

PUBG Mobile‘in geri dönüşü her zaman söylentiden ibaret olmuştu. Geçen seneden itibaren herkes oyunla ilgili farklı farklı söylentiler duymuştu. Görünüşe bakılırsa Krafton, söylentilerden bıkmış ve bomba gibi bir haberle Hindistan mobil dünyasını sallamış.

Açıkçası, Hindistanlı oyuncular için çok güzel bir haber. Şu zamanlarda PC toplamanın veya yepyeni bir konsol almanın ne kadar zor olduğunu hepimiz biliyoruz. Böyle olunca da insanlar mobil oyunlara yöneliyor. Battlegrounds Mobile India‘nın geleceği PUBG Mobile kadar parlak olacak mı merak ediyorum doğrusu.

The post Hindistanlılar İçin Yepyeni Bir PUBG: Battlegrounds Mobile India! appeared first on Esports Magazine.

PUBG Esports, Kargaşa Sonrası Yeni Kurallarını Açıkladı

Pubg Esports ekibi, Pubg Continental Series 4‘ün kazananlarını belirlemek için bir format açıklamıştı. Topluluk tarafından ağır eleştiriler alan format PUBG tarafını ek bir açıklama yapması için zorladı. Kazananları belirlemek için kullanılacak olan format için yeni bir açıklama yapan firma, topluluk sunucusunu sakinleştirmek için uğraş verdi.

‘Winner Winner Chicken Dinner’ formatı arkasında düşüncelerini paylaşan firmanın açıklaması şu şekilde;

Kazanmak her şeydir – ister tekli ister ikili veya takım oyuncusu olun, Chicken Dinner her zaman en büyük ödüldür.

WWCD formatında ilk sırada bitirilen turlara yaptığı ekstra vurguya atıfta bulunuluyor. Topluluğun kızdığı nokta ise WWCD formatının daha önce kullanılan S.U.P.E.R formatı kadar ödüllendirmemesi. Topluluğun eleştirilerine kulak açan firma ise şu açıklamayı yapıyor.

PUBG hayranlarının oynadıkları ile izledikleri şeyler arasındaki boşluğu azaltmak için sabırsızlanıyoruz.

Ayrıca açıklamalarına bu formatın hala oyuncuları öldürmede puan verdiğini oyun sonuna kadar bir çalılıkta beklemekten vazgeçirmek istediğini açıklayan bu konuda iddialı olduklarını söyleyen PUBG Esports ekibi şunları ekliyor.


Öldürme puanları, yeni sistemde önemli bir faktör olmaya devam edecek, çünkü eşit şekilde eşleşen takımlar öldürmeleriyle ayrılacak. Nihai sıralamanın belirlenmesinde kilit faktör olacak.

Son olarak ise bu formatın daha da geliştirilmesi için oyunculardan geri dönüş bekleyen Pubg ekibi şuanlık bu formatta devam edecekler gibi görünüyor.

Son olarak ise turnuvanın ödül havuzu şu şekilde:

Turnuva hakkında daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.

ARKO MEN PROTALITY: Trial By Fire Turnuvasının Şampiyonu XFlow Esports Ekibi Oldu!

The post PUBG Esports, Kargaşa Sonrası Yeni Kurallarını Açıkladı appeared first on Esports Magazine.

ARKO MEN PROTALITY: Trial by Fire Turnuvasının Şampiyonu XFlow Esports Ekibi Oldu!

Geçtiğimiz günlerde açık elemeleri ve grup aşamaları tamamlanan ARKO MEN PROTALITY: Trial by Fire turnuvasının final aşaması da tamamlandı. 4 gün süren final aşamasının sonucunda XFlow Esports ekibi şampiyon oldu.

16 takımın mücadele ettiği ARKO MEN PROTALITY: Trial by Fire turnuvasının final aşamasında 4 gün boyunca toplam 20 maç oynandı. Final aşamasında 836 Pizza Locale, Blaze Esports, fastPay Wildcats, 1907 Fenerbahçe Espor, Kumiho Gaming, LUL ve daha birçok başarılı takım mücadele etti. 21-22 ve 24-25 Nisan tarihlerinde oynanan mücadelelerde XFlow Esports gösterdiği etkili oyun ile turnuvayı 179 puan toplayarak birinci sırada bitirdi. 836 Pizza Locale takımı 169 puan ile ikinci olurken, Kumiho Gaming takımı ise turnuvayı üçüncü sırada bitirdi.

ARKO MEN PROTALITY: Trial by Fire turnuvasını sonucunda oluşan genel sıralama

XFlow Esports takımı turnuvayı birinci sırada bitirerek 12.000TL para ödülünün sahibi oldu. Bunun yanı sıra PCS4 Bölgesel Final aşamasına katılma hakkı kazandı. Toplam ödül havuzunun 30.000TL olan turnuvadan 836 Pizza Locale 8.000TL ve Kumiho Gaming 4.000TL para ödülü kazanmış oldu.

XFlow Esports takımının Genel Menajeri Emir Y. Yılmaz Twitter üzerinden şampiyonlukla ilgili bir gönderi paylaşarak ARKO MEN PROTALITY: Trial by Fire turnuvasının şampiyonu olduklarını ve PCS4 Bölgesel Final aşamasına Türk temsilcisi olarak gittiklerini belirtti.

esportimes.com olarak XFlow Esports’u tebrik eder ve PCS4 Playoff’larında başarılar dileriz.

PUBG ARKO MEN PROTALITY: Trial By Fire Turnuvasının Grup Aşaması Tamamlandı!

The post ARKO MEN PROTALITY: Trial by Fire Turnuvasının Şampiyonu XFlow Esports Ekibi Oldu! appeared first on Esports Magazine.

ESL PUBG Masters 2021 Europe Spring Turnuvasının Final Aşamasına Kalan Takımlar Belli Oldu!

ESL PUBG Masters 2021 Europe Spring turnuvasının 2. Aşaması (Stage 2) ve Son Şans Aşaması (Last Chance) oynanan karşılaşmalar ile tamamlandı. Böylece Turnuvanın final aşamasında yer alacak takımlar belli oldu.

ESL PUBG Masters 2021 Europe Spring turnuvasının 1. aşamasında muhteşem bir performansla 1. tamamlayan Blaze Esports, 2. Aşamada da bu performansını devam ettirdi ve finale kalmayı başardı. Toplamda 6 Türk Takımının yer aldığı Stage 2’de 3 temsilcimiz adını finale yazdırmayı başardı. Blaze Esports, 0rgless ve Karagumruk Espor gösterdikleri iyi oyun ile final biletini aldılar. Stage 2’de 4. maçta Karagumruk Espor, 5.maçta 0rgless ve 7.maçta Blaze Esports karşılaşmaları kazandı ve adlarını finale yazdırdılar. Aşama 2’nin formatı Winner Winner Chicken Dinner (WWCD) olduğundan dolayı takımlar finale çıkabilmek için karşılaşma kazanmaları gerekiyordu. Stage 2’de başarılı olup adını finale yazdıran takımlar Natus Vincere, Blaze Esports, Entropiq, FAZE Clan, Karagümruk Espor, Virtus pro, 0rgless ve Norsemen ekipleri oldu.

ESL PUBG Masters 2021 Europe Spring Turnuvasının Stage 2 Sonuçları

Aşama 2 tamamlandıktan sonra 8 takım isimlerini finale yazdırdı. Geriye kalan 16 takım Son Şans (Last Chance) maçlarına çıktı. SUPER (Standart) formatında oynanan toplam 10 karşılaşma sonucunda ilk 8 de yer alan takımlar finalde mücadele etmeye hak kazandı. Son Şans maçlarına iyi başlayan temsilcimiz Istanbul Wild Cats, yeni kadrosu ile mücadele eden Digital Athletics ve NotFair takımlarımız 10 maç sonucunda ilk 8 de yer alamadılar ve turnuvaya veda ettiler.

ESL PUBG Masters 2021 Europe Spring Turnuvasının LAST CHANCE Sonuçları

Turnuvanın Final Aşamasına kalan 8 takım SKADE, ENCE, We Live Again, Heroic, Where Team, Apeks, Bystanders ve Team Liquid oldu. Böylece ESL PUBG Masters 2021 Europe Spring turnuvasının final lobisi oluşmuş oldu. Final Aşamasında mücadele edecek takımlar şöyle:

 • Natus Vincere
 • Blaze Esports
 • Entropiq
 • FAZE Clan
 • Karagümruk Espor
 • Virtus pro
 • 0rgless
 • Norsemen
 • SKADE
 • ENCE
 • We Live Again
 • Heroic
 • Where Team
 • Apeks
 • Bystanders
 • Team Liquid
Turnuvanın Grand Final Aşamasında Yer Alacak Takımlar

ESL PUBG Masters 2021 Europe Spring turnuvasının final aşaması 23-25 Nisan tarihlerinde oynanacak. 16 takımın mücadele edeceği final aşamasında standart olarak alıştığımız 2020 Puan Kuralı (SUPER) uygulanacak. 3 gün sürecek ve toplam 18 karşılaşma oynanacak. Karşılaşmalar sonucunda 1. sırada yer alan takım 12.500$ ödülün yanı sıra 200 PGC Puanı kazanmış olacak. 2. olan takım 7.500$ ve 120 PGC Puanı, 3. olan takım ise 6.000$ ve 95 PGC Puanı kazanacak. Final Aşamasında oynanacak karşılaşmaları ESL PUBG Twitch kanalından canlı takip edebilirsiniz.

esportimes.com olarak Bütün Türk Takımlarına başarılar dileriz.

ESL PUBG Masters 2021 Europe Spring Turnuvasının 2. Aşamasına Katılacak Takımlar Belli Oldu!

PUBG ARKO MEN PROTALITY: Trial By Fire Turnuvasının Grup Aşaması Tamamlandı!

Digital Athletics PUBG Takımının Kadrosu Ile Yollar Ayrıldı

The post ESL PUBG Masters 2021 Europe Spring Turnuvasının Final Aşamasına Kalan Takımlar Belli Oldu! appeared first on Esports Magazine.

PUBG ARKO MEN PROTALITY: Trial By Fire Turnuvasının Grup Aşaması Tamamlandı!

PUBG Protality Series’in PCS4 Avrupa Bölgesel Finali için aracı olduğu PUBG ARKO MEN PROTALITY: Trial By Fire turnuvasının grup aşaması tamamlandı. Finale kalan 12 takım belli oldu. Böylece Final 16’sı tamamlanmış oldu.

ARKO MEN’in ana sponsorluğunda düzenlenen ve 30.000TL ödül havuzu ile beraber PCS4 Avrupa elemeleri için Wildcard hakkı sunan PUBG ARKO MEN PROTALITY: Trial By Fire turnuvasının grup aşamaları tamamlandı ve finale ismini yazdıran takımlar belli oldu. Grup aşaması 4 gün sürdü ve takımlar toplamda 20 maç oynamış oldu. 20 maçın sonucunda oluşan sıralamada ilk 11 takım adını finale yazdırdı. Grup aşamasından finallere kalan takım listesi şu şekilde;

 • XFlow Esports
 • Karagumruk Espor
 • 836.Pizza Locale
 • Unity eSports
 • Dijirad
 • OtherSide Esports
 • Eskisehirspor eSpor
 • 1907 Fenerbahçe Espor
 • SAV4GE
 • Fight For Honor
 • Hive’X Esports

Bu takımlara ek olarak davet edilen 5 takım eklenecek ve final lobisi oluşturulmuş olacak. Davet edilen takımlar arasında Digital Athletics PUBG takımının eski oyuncularından oluşan LUL takımı da turnuvaya davet edildi. Turnuvanın final aşamasına davet edilen takımlar şu şekilde;

 • FASTPAY WILDCATS
 • Kumiho Gaming
 • Orgless
 • Blaze Esports
 • LUL
PUBG ARKO MEN PROTALITY: Trial By Fire turnuvasının Final Aşamasında mücadele edecek takımlar

Turnuvanın Final Aşaması 21-25 Nisan tarihlerinde oynanacak. Final Aşamasının formatı Miramar–Miramar–Erangel–Erangel–Erangel şeklinde olacak. Turnuvanın final fikstürü şu şekilde.

 • Final Aşaması Gün #1: 21.04.2021 – 21.00 TSİ
 • Final Aşaması Gün #2: 22.04.2021 – 21.00 TSİ
 • Final Aşaması Gün #3: 24.04.2021 – 13.00 TSİ
 • Final Aşaması Gün #4: 25.04.2021 – 13.00 TSİ

PUBG ARKO MEN PROTALITY: Trial By Fire turnuvasının kazanan takım PCS4 Avrupa Bölgesel Final aşamasına katılım hakkı kazanacak. Oynanacak karşılaşmaları Twitch PUBG Türkiye kanalından canlı olarak takip edebilirsiniz.

PUBG ARKO MEN PROTALITY: Trial By Fire Grup Aşamasında Mücadele Edecek Takımlar Belli Oldu!

Digital Athletics PUBG Takımının Kadrosu Ile Yollar Ayrıldı

The post PUBG ARKO MEN PROTALITY: Trial By Fire Turnuvasının Grup Aşaması Tamamlandı! appeared first on Esports Magazine.

CodeMarco Duyuru 3 Adında Bir Açıklama Yayınladı!

PUBG Global Invitational.S 2021 (PGI.S) sonrasında Digital Athletics ve oyuncular arasında çıkan anlaşmazlık sonucu kadro ile takım yollarını ayırmıştı. Bu ayrılık sonucunda yayınlanan açıklamalar devam etmekte.

Murat “SIXMO” Öztürk tarafından yayınlanan açıklamadan sonra Digital Athletics takımı yanıt olarak bir açıklama paylaşmıştı. Digital Athletics takımı paylaştığı gönderide oyuncuların anlaşılan miktardan fazla para ödülü istemesinden kaynaklanan bir anlaşmazlık olduğu belirtilmişti. Bu paylaşımın üzerine Bünyamin “CodeMarco” Yalçınkaya yine Twitter üzerinden konu ile ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamaya göre takımın turnuva öncesi oyuncuları toplantı ve sözleşme konusunda oyaladığı ve anlaşma sağlanamadığı belirtildi. Kore’de karantina sürecindeyken yapılan 3 aylık bir anlaşma ile turnuva ödülünün %20’lik kısmını takım alacaktı ancak takım turnuva sonrası Crowfunding’in %50’sini kendilerinin olduğunu söylediğini belirtti. CodeMarco’nun paylaştığı gönderidekulüp başkanı Ali Yörenç’in “PCS turnuvalarında ödül paralarının çok yüksek olmadığını ve anlaşmamızın detaylarından tam olarak emin değildim, bilseydim o zamanda şu an söylediğim gibi dağıtırdım” söyleminde bulunduğundan bahsetti.

CodeMarco “Kore’den döndüğümüzde toplantılarda ESL ve sene içerisindeki turnuva davetlerimiz kullanılarak köşeye sıkıştırıldık ve kabul etmek zorunda kalacağımız düşünüldü. Son gün ESL Spring’te oynamamayı göze alıp para ile değişen bireylerin adına oynamak istemediğimize karar verip kulüpten ayrılmak istediğimizi belirttik” diyerek durumu anlattı. Gaming House’dan ayrıma konusunda ise toplantıda belirttiklerini ve sabah ayrılacaklarını söyledi. Ayrıca Mert “mert” Güngör’ün ise PEL Phase 1 turnuvasında yapılan harcamaları talep ettiğini de belirtti. Açıklamayı ise Hz. Muhammed’in “Hak etmediğin bir muamele gördüğünde unutma; o kişi senin değerini anlamadan ölmez. Çünkü El Hakem’dir Allah” sözü ile bitirdi.

Digital Athletics PUBG Takımının Kadrosu Ile Yollar Ayrıldı

Digital Athletics Takımından Ayrılık Sonrası Bir Açıklama Daha Geldi!

SIXMO Ayrılık Ile İlgili Açıklama Yayınladı!

The post CodeMarco Duyuru 3 Adında Bir Açıklama Yayınladı! appeared first on Esports Magazine.

Digital Athletics Takımından Ayrılık Sonrası Bir Açıklama Daha Geldi!

Digital Athletics takımı Twitter üzerinden yayınladığı bir açıklama ile tekrardan PUBG kadrosunun ayrılığı ile ilgili bir açıklama yayınladı.

Yayınladığı açıklamada “Oyuncular parasını alamadı algısının gerçek dışı olduğunu ve turnuva öncesi anlaşılan yüzdelik miktar konusunda hiçbir anlaşmazlık söz konusu olmadığını” belirtti. PUBG Esports’un kitlesel fonlama (Crowfunding) ikramiye ödeneklerinde değişikliklere gittiğini açıkladı. Ardından oyuncuların ise beklenmedik bir tavır ile verilen sözden daha fazlasını hak iddia etmesi Digital Athletics kulübunü bu durum içerisinde bırakmıştır diyerek açıklamalara devam etti. Ayrıca oyuncuların ESL PUBG Masters turnuvasına 16 saat kala turnuvada oynamayacaklarını belirttiklerini ve kulüp evini terk ettiklerini de ekledi.

Digital Athletics takımının yaptığı açıklamada oyunculara “şahıslar” olarak bahsetmesi ise çarpıcı bir noktaydı. Açıklamanın son cümlesinde “Bundan sonra e sporcu birey tercihlerimizde başarı ile değişen değil, başarı ile gelişen karakterleri tercih etmeye özen göstereceğiz” diye belirtti.

Digital Athletics PUBG Takımının Kadrosu Ile Yollar Ayrıldı

Digital Athletics, ESL PUBG Masters Turnuvasına Davet Aldı!

The post Digital Athletics Takımından Ayrılık Sonrası Bir Açıklama Daha Geldi! appeared first on Esports Magazine.

TETO Games | Copyright 2021