Galakticos ESA Esports Olayı Hakkında Açıklama

galakticos esa açıklama

Türkiye espor arenalarının köklü takımı Galakticos, olaylı günün ardından ESA Esports hakkında açıklama yaptı. Olay ile ilgili ESA tarafından bir duyuru yapılmadı.

Ülkemize, türlü türlü oyunlarda çeşitli etkinlikler sağlayan ESA Esports hakkında, Galakticos ekibi tarafından bir açıklama geldi. Galakticos, bugün oynanan ESA Esports KUPA Vestel PUBG Turnuvası Final Aşaması‘nda yaşamış oldukları talihsiz olayı anlattı.

Oyun ile alakalı yaşadıkları durum karşısında ESA Esports‘un sessiz kalmasını sindiremeyen Galakticos, bu durumun amatörce olduğunu belirtti. Profesyonel espor takımı, yaşamış oldukları üzüntüyü sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı.

Konu hakkında Galakticos, takım kaptanı Onur “onur” Özdemir’in defalarca lobiden düştüğünü belirtti. Bunun sonucunda yetkililere iletilen mesaj ise 5 dakika boyunca cevap alamamış. Yaşanılan anlaşmazlık yüzünden mücadelelere eksik çıkan Galakticos, açıklamasını şöyle bitirdi;

Bunlar amatör düzeyde tutumlardır. ESA Esports bu ve bunun gibi durumları kulübümüze daha önceden de yaşatmış, bize karşı olumsuz ve taraflı tutumlar sergilemiştir. Bu nedenle ESA Esports tarafından düzenlenen organizasyonlara bugün itibariyle tavırlarında gelişim olmadığı takdirde katılmayacağımızı duyururuz.

Galakticos ekibinin yaşamış olduğu üzücü durum, ESA bünyesinde ilk kez olmuyor. Çünkü organizasyona gelen tepkilere göz atacak olursak, daha önce onlarca ekip benzer bir durum yaşamış.

Galakticos’un turnuvadan çekilmesinin ardından, ESA tarafından hiçbir açıklama gelmedi. 13 Ekim’de başlayan ESA Esports Kupa Vestel PUBG turnuvası, bugün 23.00 itibariyle final yapacak. Turnuvaya davetli olarak gelen Galakticos ise final aşamasına kalmasına rağmen çekildiği için bir ödül kazanamayacak.

10,000₺ ödül havuzlu turnuva bu gece son bulacak. Ardından yapılan açıklamalarda, Galakticos’un durumuna da yer verileceğini düşünüyorum. Bu yüzden yaşanılan üzücü durumda, bütün PUBG severlerin gözü ESA Esports’ta olacak.

The post Galakticos ESA Esports Olayı Hakkında Açıklama appeared first on Esports Magazine.

Beşiktaş Esports Kadın PUBG Mobile Takımını Duyurdu!

Mobil oyunların uzun zamandır başını çeken PUBG Mobile ilgi asla kesilmiyor. Sürekli güncellemeler ile oyunu diri tutmaya çalışan firma bunu hilelere rağmen başarıyor. Böyle olunca espor tarafında da hareket eksik olmuyor. Bir çok takım aktif olarak yer alırken üstüne yenileri eklenmeye devam ediyor. Genel anlamda bütün espor sahnelerinde de aktif olmaya çalışan Beşiktaş Esports takımı da kadınlar olarak PUBG Mobile arenasına girişlerini duyurdular.

Sosyal medya hesaplarından bu şekilde duyuran takım ”Hoş geldiniz Kartaliçeler!” şeklinde yorum yaparak göz doldurdu. Takımdaki oyuncular ise şu şekilde oldu.

 • Daria “Kowalski” Kovalyuk
 • Sabriye “Saby” Aktaş
 • Ana “Anvern” Pashneva
 • Ekaterina “Euphoria” Ustinova
 • Zehra “Kauai” Kırbaş
 • Katerina “catveinz” Mouisakou

5 oyuncu bir koçtan oluşan kadronun önümüzdeki zamanlarda neler yapabileceğini hep beraber göreceğiz. Biz esportimes.com olarak Beşiktaş Esports takımına başarılar diliyoruz!

Takımın sosyal medya hesabına buradan ulaşabilir, daha fazla haber için aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz.

Skyrim Yıldönümü Sürümü Modları Tehlikeye Atıyor!

Audio Radar Duyma Zorluğu Çeken Oyuncular İçin Geliyor!

Sangal Esports ESEA Premier Playoff’larından Elendi


The post Beşiktaş Esports Kadın PUBG Mobile Takımını Duyurdu! appeared first on Esports Magazine.

Unknownpros PUBG Mobile Kadrosunu Duyurdu

unknownpros pubg mobile

Espor arenalarının sevilen takımı Unknownpros, PUBG Mobile kadrosunu duyurdu. Böylelikle ekip, Wild Rift ve Free Fire oyunlarının ardından bir mobil arenaya daha giriş yaptı.

Eylül ayında PUBG‘ye adım atan Unknownpros, oyunun resmi mobil versiyonu olan PUBG Mobile arenasına da adını yazdırmış oldu. Üstelik oyuna giriş yaptığını ve kadrosunu sosyal medya hesapları üzerinden duyuran organizasyon, uzun zamandır bu anı beklediğini belirtti.

PUBG Mobile sahnesine iddialı bir giriş yapan Unknownpros, #GOUP sloganıyla birlikte arenaları sallayacak gibi duruyor. Ayrıca yapmış olduğu giriş kadar iddialı olan kadrosunda, 4 oyuncu ve 1 koç bulunuyor. Bunlar;

 • Utku ‘Fool’ Daşar
 • Ömer Nizam ‘Kwanz’ Aydın
 • Batın Eren ‘Seilon’ Yücel
 • Corc ‘GEORGE’ Gürkan
 • Hasan ‘JacabiaN’ Yılmaz (Koç)

Unknownpros ile anlaşan takımın kaptanı Utku ‘Fool’ Daşar, duyurunun ardından açıklamalarda bulundu. Profesyonel PUBG Mobile oyuncusu, kendilerine gelen birkaç teklifin olduğunu fakat bu takımda daha başarılı olacaklarını belirtti:

Uzun zamandır takımımla turnuvalara katılıp, kendimizi kanıtlamak ve geliştirmek için oynadık. Bunu başardığımızı düşündüğümüz zaman organizasyon arayışında olduğumuzu belirttik. Birkaç takımdan teklif aldık, bunların arasında Unknownpros da vardı. Takım arkadaşlarımla gelecek olarak, Unknownpros organizasyonunda daha mutlu ve başarılı olacağımıza karar verdik. Önümüzdeki turnuvalara çıkmak için şimdiden sabırsızlanıyorum.

Fool, Unknownpros ekibiyle başarıya doğru koşacağını hissettirdi. Ayrıca bir ekip olarak bitmek bilmeyen hırsları ve gelişme arzuları, bahsettiğim amaç uğruna en büyük sebep olacaktır.

Yeni PUBG Mobile kadrosu hakkında, Faruk Can ‘Maxic’ Öztürk de açıklama yaptı. Organizasyonun kurucu ortağı ve genel menajeri olan Maxic, yakın zamanda sürpriz kadrolarla karşımızda olacaklarını belirtti.

Bundan önceki mobil takımımızı açıklarken, farklı oyunlarda olmak istediğimizi belirtmiştik. Mobil arenada Unknownpros formasını terletecek PUGB Mobile kadromuzu sizlerle paylaşmaktan memnuniyet duyarım. Yakın zamanda sürpriz kadrolarla karşınızda olacağız.

Ayrıca bkz: Unknownpros PUBG arenasına adım attığını duyurdu!

The post Unknownpros PUBG Mobile Kadrosunu Duyurdu appeared first on Esports Magazine.

Digital Athletics PUBG Kadrosu İle Yollarını Ayırdı

Türk PUBG sahnesinin ileri gelen takımlarından Digital Athletics önemli bir kararı duyurdu. Digital Athletics Twitter hesabından hem Türkçe hem de İngilizce olarak yayımladığı duyuruyla PUBG kadrosu ile yollarını ayırdı.

Bildiğiniz üzere Digital Athletics başarılarıyla Türk PUBG sahnesinin en önemli takımlarından birisi. Ayrıca bu başarısını global sahnede de kanıtlamış iddialı bir takım. Ayrıca hatırlamakta fayda var ki Türk kaynaklı takımın oyuncuları yabancı asıllıydı.

Ünlü takımın global PUBG sahnesindeki karnesi

Daha önce güncel BBL Esports kadrosu ile başarılara imza atmış organizasyon o kadrodaki oyuncularla olumsuz bir ayrılık süreci yaşamıştı. Ardından bu yıl 23 Mayıs‘ta pixel1k, vard, ubah ve Xiong(Sambty) ile anlaşmışlardı. Sonrasında bu kadrodan ubah ayrılıp yerine Jembty dahil olmuştu. Digital Athletics mevcut PUBG kadrosu ile de birçok başarıya imza attı.

Yerel sahnede genelde turnuvalara katılım sağlamayan ekip global sahnede boy gösterdi. Bu kapsamda ESL PUBG Masters Summer Grand Finals‘ta 2 hafta da ilk 8 takımın oluşturduğu ana ödül havuzuna dahil olmuşlardı. Sıralama olarak da ilk hafta 7. ikinci hafta ise 4. olmuşlardı.

PUBG Continental Series (PCS5) Europe Grand Finals aşamasına ise doğrudan davet aldılar. Böylece bölgesel eleme aşamasını atlamış olan ekip ilk ve 3. haftalarda yoğun bir çaba gösterse de 2. hafta çok geride kalmalarına sebep oldu. Bu nedenle de gerekli PGC puanlarını toplamakta güçlük çektiler. Nihayetinde bu durum da win kazanmış bir ekibin turnuvayı genel sıralamada 10. olarak tamamlamasına sebep oldu. Bu durum aynı zamanda takımın PUBG Global Championship (PGC) ile Kore’ye gidiş bileti almasına da engel oldu.

Digital Athletics PUBG kadrosu

PGC için Kore biletinin gelmemesi ayrılığı tetikledi

Yaşanan tüm bu gelişmeler neticesinde Digital Athletics organizasyonu bir Twitter açıklaması yaptı. Bu açıklamayla PUBG kadrosu ile yollarını ayırma kararını duyurdu. Takım yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

PUBG takımımız ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırmış bulunmaktayız.

Oyuncularımıza bugüne kadar gösterdikleri mücadeleden ve bize yaşattıkları başarılardan dolayı teşekkür eder, gelecek kariyerlerinde başarılar dileriz!

Ayrıca organizasyonun yollarını ayırdığı oyuncular ise şöyle:

 • Alex “vard” Gouge
 • Miloslav “PiXeL1K” Feik
 • Samu “Sambty” Kauppinen
 • Jere “Jembty” Kauppinen

MasterChef Türkiye PUBG Mobile ile İş Birliği Yaptı

The post Digital Athletics PUBG Kadrosu İle Yollarını Ayırdı appeared first on Esports Magazine.

MasterChef Türkiye PUBG Mobile ile İş Birliği Yaptı

MasterChef PUBG iş birliği

Türk televizyonlarının en beğenilen yarışma programlarından birisi olan MasterChef Türkiye, PUBG Mobile ile yeni bir iş birliği yaptı.

Battle Royale oyunların en büyük ikonu olan PUBG Mobile, Türkiye sosyal medya hesabından paylaştığı gönderi ile “Tavalar hazır, ocak açık, tarifler burada” ifadeleri kullandı. Özellikle bu gönderi ile PUBG Mobile Türkiye, MasterChef Türkiye ile yaptıkları anlaşmanın kısa süre içerisinde gerçekleşeceğini belirtti.

Milyonlarca kişiyi ekran başına kilitleyen yemek ve aşçılık programı olan MasterChef Türkiye, mobil oyun camiasının en çok oynanan oyunlarının başında olan PUBG Mobile ile ortak bir iş yapmaya hazırlanıyor.

MasterChef PUBG iş birliği

Lakin şu ana kadar hiçbir resmi açıklamada bulunulmadı. Fakat çoğu kişinin tahminlerine göre bazı içerik üreticisi kişilerin MasterChef ile ekran başına çıkması planlanıyor. Ayrıca yapılan tahminlere göre PUBG Mobile’ın etkisini gösterdiği Youtube dünyasında içerik üreticileri tarafından paylaşılacak.

İzleyenleri ekranın başından kaldırmayan MasterChef, programın kadrosunu henüz açıklamadı. Bu yüzden milyonlarca takipçinin aklında ise Danilo Zanna, Somer Sivrioğlu ve Mehmet Yalçınkaya gibi yarışmanın yüzü haline gelmiş kadronun bu yarışmada olup olmayacağı merak konusu oldu.


PUBG Mobile Espor Turvunavalarının 2021 Türkiye Sponsoru Kim?

2021 senesinin başlarında PUBG Mobile yıl içerisinde düzenlecek turnuvaların sponsorunun Xiaomi olacağını duyurmuştu. Bununla birlikte yapılan MasterChef PUBG iş birliği gösteriyor ki PUBG Mobile’in tanıtım alanı büyüyor.

Xiaomi, yıl içerisinde PUBG MOBILE Club Open (PMCO), PUBG MOBILE Pro League (PMPL), PUBG MOBILE Campus Championship (PMCC) ve PUBG MOBILE National Championship (PMNC) dahil olmak üzere bölgedeki dört farklı espor turnuvasına ev sahibi olacak.

The post MasterChef Türkiye PUBG Mobile ile İş Birliği Yaptı appeared first on Esports Magazine.

PCS5 Europe Grand Finals Sona Erdi!

PUBG Continental Series (PCS5) Europe Grand Finals üçüncü hafta ile sona erdi. Bu hafta gerçekleşen karşılaşmalar neticesinde PCS5 Grand Europe Finals aşaması sona ererken bir yandan da PUBG’nin en büyük turnuvasının katılımcıları da belli oldu.

Takımlar PUBG global sahnesinin en büyük turnuvası PUBG Global Championship (PGC) için son PGC puanlarını topladı. Bu sonuçlar neticesinde bu turnuvada sırasıyla dereceye giren ekipler Virtus.pro, FaZe Clan, Question Mark, BBL Esports ile Natus Vincere, Team Liquid, Heroic ve ENCE Kore’de düzenlenecek PGC 2021’ye gidiş biletini kazandı.

Ayrıca 16 takım içerisinde 5 takımın ülkemizi temsil ettiğini belirtmiştik. Temsilcilerimizin turnuvada toplayabileceği belirli bir PGC puanı potansiyeli mevcuttu. Ancak mevcut durumda önceki puanları da düşündüğümüzde sadece BBL Esports ve Digital Athletics‘in PGC 2021 için nispeten daha yüksek bir şansı vardı. Sonuç olarak temsilcilerimizden BBL Esports PGC 2021 için Kore vizesini almaya hak kazandı.

O halde yazımızın devamında son hafta maç sonuçlarına, temsilcilerimizin ve diğer takımların genel performanslarına birlikte göz atalım. Ayrıca turnuvanın takım genelinde ve bireysel anlamda tüm ödüllerinin kazananları, ilgili sıralama ve istatistiklerine de birlikte göz atacağız. O halde lafı çok daha fazla uzatmadan PCS5 Europe Grand Finals üçüncü hafta maçlarında ilk üç sıradaki takımlar ve temsilcilerimizin durumuna göz atalım.

İlk Gün

1. Maç:

 • 1. Virtus.pro – 3 kill
 • 2. ENCE – 13 kill
 • 3. Galakticos – 9 kill
 • 5. Digital Athletics – 2 kill
 • 7. BBL Esports – 2 kill
 • 10. SuperMassive Blaze – 5 kill
 • 11. Gear Up – 0 kill

2. Maç:

 • 1. Hall of Game – 6 kill
 • 2. Virtus.pro – 17 kill
 • 3. Vanir – 3 kill
 • 5. SuperMassive Blaze – 3 kill
 • 9. Galakticos – 2 kill
 • 10. Digital Athletics – 3 kill
 • 11. Gear Up – 0 kill
 • 16. BBL Esports – 1 kill

3. Maç:

 • 1. Tokyo Manji Gang – 14 kill
 • 2. SuperMassive Blaze – 4 kill
 • 3. Galakticos – 9 kill
 • 4. BBL Esports – 3 kill
 • 12. Gear Up – 0 kill
 • 16. Digital Athletics – 1 kill

4. Maç:

 • 1. FaZe Clan – 8 kill
 • 2. Hall of Game – 5 kill
 • 3. Natus Vincere – 10 kill
 • 4. Galakticos – 6 kill
 • 6. BBL Esports – 8 kill
 • 8. Digital Athletics – 3 kill
 • 14. Gear Up – 1 kill
 • 16. SuperMassive Blaze – 0 kill

5. Maç:

 • 1. BBL Esports – 11 kill
 • 2. Team Liquid – 4 kill
 • 3. Tokyo Manji Gang – 6 kill
 • 9. Digital Athletics – 3 kill
 • 10. Galakticos – 3 kill
 • 12. SuperMassive Blaze – 1 kill
 • 16. Gear Up – 1 kill

6. Maç:

 • 1. Galakticos – 13 kill
 • 2. ENCE – 4 kill
 • 3. FaZe Clan – 8 kill
 • 7. Digital Athletics – 0 kill
 • 11. Gear Up – 1 kill
 • 12. BBL Esports – 5 kill
 • 16. SuperMassive Blaze – 0 kill

İkinci Gün

1. Maç:

 • 1. ENCE – 10 kill
 • 2. Galakticos – 7 kill
 • 3. Question Mark – 5 kill
 • 7. BBL Esports – 10 kill
 • 8. Gear Up – 4 kill
 • 11. SuperMassive Blaze – 1 kill
 • 16. Digital Athletics – 1 kill

2. Maç:

 • 1. Digital Athletics – 11 kill
 • 2. BBL Esports – 10 kill
 • 3. Natus Vincere – 10 kill
 • 4. Gear Up – 1 kill
 • 10. Galakticos – 1 kill
 • 11. SuperMassive Blaze – 2 kill

3. Maç:

 • 1. Question Mark – 9 kill
 • 2. ENCE – 5 kill
 • 3. Digital Athletics – 5 kill
 • 8. Galakticos – 3 kill
 • 10. BBL Esports – 2 kill
 • 14. Gear Up – 5 kill
 • 16. SuperMassive Blaze – 0 kill

4. Maç:

 • 1. FaZe Clan – 8 kill
 • 2. HEROIC – 8 kill
 • 3. Team Liquid – 8 kill
 • 11. BBL Esports – 4 kill
 • 12. Gear U p – 1 kill
 • 13. SuperMassive Blaze – 3 kill
 • 15. Digital Athletics – 0 kill
 • 16. Galakticos – 0 kill

5. Maç:

 • 1. Question Mark – 14 kill
 • 2. HEROIC – 5 kill
 • 3. BBL Esports – 4 kill
 • 5. Galakticos – 6 kill
 • 8. Digital Athletics – 2 kill
 • 10. SuperMassive Blaze – 0 kill
 • 14. Gear Up – 2 kill

6. Maç:

 • 1. Virtus.pro – 16 kill
 • 2. ENCE – 2 kill
 • 3. FaZe Clan – 9 kill
 • 4. Digital Athletics – 6 kill
 • 5. BBL Esports – 1 kill
 • 9. Gear Up – 1 kill
 • 10. SuperMassive Blaze – 2 kill
 • 11. Galakticos – 3 kill

Geciken ve yetersiz kalan zaferler

Hatırlayacağımız üzere temsilcilerimiz ilk haftaya güzel bir başlangıç yapmıştı. Özellikle BBL Esports ve Digital Athletics ikişer win ile listeye üst sıradan adını yazdırmıştı. Ayrıca SuperMassive Blaze de win tabelasına adını yazmayı başarmıştı. İlk hafta BBL Esports çok küçük bir farkla 2. olmuştu.

İkinci haftaya geçtiğimizde ise temsilcilerimiz gerçekten kötü diyebileceğimiz bir performans sergiledi. Ek olarak hiçbir zafer elde edemeyen temsilcilerimiz oyun alanının azizliğine sıkça uğradı. Ayrıca bu tek problem de değildi. Ekipler çok sayıda pozisyonda birbirlerine zarar verdiler. Böylece Türk olmayan takımların işlerini kolaylaştırmış oldular. Normal şartlarda elbette bu tip turnuvalarda takım ayrımı yapmak gibi bir durum oyuncular açısından elbette mümkün olamaz. Ancak biz seyirciler olarak bu durumdan büyük bir üzüntü duyduk.

Kabus gibi geçen bir ikinci haftadan sonra temsilcilerimiz nispeten daha aktifti. Son haftada temsilcilerimiz BBL Esports, Galakticos ve Digital Athletics win almayı başardı. Ancak bu zaferler büyük bir fark yaratmak için yeterli olmadı. Çünkü 2. hafta açılan farkı kapatmak için bundan çok daha fazlası lazımdı.

Temsilcilerimiz elinden geleni yaptı. Ama…

Genel olarak BBL Esports’un çok belirsiz bir skorla maçları sonuçlandırdığını gördük. Ekip ya zirveye oynadı ya da en başta şansız bir şekilde maçlara veda etti. Ayrıca başarılı oldukları oyunlarda da rakiplerine göz açtırmadıklarını gördük. Özellikle smash gibi bazı isimlerin adını MVP tablosu gibi tablolara yazdırdığını da gördük.

Digital Athletics ise ikinci hafta hezimetinin ardından varlığını hissettirmek konusunda ciddi sıkıntı yaşadı. Alışılagelen DA oyunlarını izlemek bu hafta da pek mümkün olmadı. Ancak ekip zafere ulaşsa da genel performansının ve potansiyelinin çok altında kaldı. Bu da bu zamana kadar yüksek PGC puanı toplamış ve büyük işler başarmış ekibin elinden PGC 2021 aşamasının kayıp gitmesine sebep oldu.

SuperMassive Blaze temsilcilerimiz arasında en sürpriz sonucu gösterenlerden biri oldu. Çünkü uluslararası turnuvalara aşına olmasıyla bilinen ekip son iki haftada ciddi bir performans düşüklüğü yaşadı. Genelde patlama yaşamasıyla ünlü olan ekip bir gün vasat oynadığında ertesi gün maçlarında art arda zaferler alarak konsantre bir oyunla iddialarını ortaya koyardı. Ancak bu turnuvada ilk hafta aldıkları win skoru haricinde bu durumu pek fazla göremedik. Bu da elbette bizleri olukça fazla üzdü.

Galakticos ise turnuvanın başından beri genel olarak agresif oyunuyla dikkat çekti. Riskli ve bol killi skorlara imza atan ekip WWCD formatında oynamıyor gibiydi. Hatta oldukça yırtıcı bir üslupla oynayan ekip win odaklı olmaktan ziyade kill skorunu önemsiyor gibiydi. Ancak bu yırtıcı oyun tarzına rağmen 1 win elde etmeyi başararak son hafta güzel bir sıralama ile bu başarılarını taçlandırma fırsatı yakalamış oldular. Ayrıca oynadıkları bu agresif oyunla rakiplerinin kulaklarında ve zihinlerinde yer etmeyi başardılar.

Gear Up ise temsilcilerimiz arasında turnuvanın en tecrübesiz ekiplerinden biriydi. Bu seviyede bir turnuva için çok fazla tecrübesi bulunmayan ekip yine de temsil için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı.

PCS5 Europe Grand Finals Üçüncü Hafta Sonuçları

Nihayetinde genel puan tablosuna baktığımızda takımların üçüncü hafta sonunda performansları ise şu şekilde gerçekleşti.

PCS5 Grand

Şampiyon: Virtus.pro!

Sonuç olarak turnuvanın şampiyonu Virtus.pro ekibi oldu. Ayrıca skoru temsilcilerimiz açısından incelediğimizde BBL Esports ve Galakticos’un çok sayıda kill aldığını görüyoruz. Bu da aslında her iki ekibin de oyun tarzlarının ne kadar da yırtıcı olduğunun bir göstergesi.

Benzer şekilde Digital Athletics’e başka bir parantez açmak gerekiyor. Çünkü temsilcimiz win almasına rağmen yeteri kadar kill alamadığı için bu durumu değerlendiremedi. Neticede ilk sekiz içerisinde yer almayı da başaramadı. Bu durum temsilcimizin para ödülü konusunda da üzülmesine sebep oldu.

Ayrıca SuperMassive Blaze ve Gear Up ise bu hafta geçtiğimiz haftanın mod düşüklüğünü yaşıyor gibiydi. Her ne kadar ellerinden geleni yapsalar da sevenlerinin çok daha iyi bir skor beklentisi vardı.

Ancak tabloyu bütün takımlar nezdinde değerlendirecek olursak Virtus.pro’nun tüm Avrupa bölgesi takımlarını domine eder bir başarı gösterdiklerini söylemek mümkün. Ayrıca sadece 2. hafta temsilcilerimiz gibi bir seviye geri düşseler de bu hafta bu kayıplarını ciddi şekilde telafi etmeyi başardılar. Question Mark ise sonradan açılmasıyla büyük bir başarıya imza atan bir diğer ekip oldu.

Sıralama Para Ödülleri

Neticede bütün turnuva genelinde takımların kazandığı para ödülleri de belli oldu. Buna göre takımların sıralama sebebiyle kazandığı para ödülleri şu şekilde:

Ek olarak ifade etmek gerekiyor ki haftanın MVP’si Question Mark ekibinden Abou1ze oldu.

Ek Turnuva Ödül ve İstatistikleri

Ayrıca turnuva kapsamında farklı unvan ve ödüller de sahiplerini buldu. Buna göre bütün turnuva genelinde MVP seçilen oyuncu NaVi‘den xmpl oldu.

Ayrıca Insane Squad unvanını ve 10 bin dolar ek ödülü kazanan ekip Virtus.pro oldu.

Ayrıca turnuvanın Rüya Takımı diyebileceğimiz bir squad da seçildi. Sonuç olarak bu dörtlünün üyeleri ise şu şekilde gerçekleşti:

 • NaVi – xmpl
 • FaZe Clan – Gustav
 • Team Liquid – mxey
 • Virtus.pro – Perfect1ks

Turnuva PGC Puanları

Sonuç olarak takımların PGC 2021 için bu turnuvadan kazandıkları puan ise şu şekilde gerçekleşti.

Son olarak biz de esportimes.com ailesi olarak PGC 2021’e ulaşma başarısı gösteren BBL Esports’a başarılar diliyoruz. Aynı zamanda PCS5’ta ülkemizi temsil ederek büyük bir özveri gösteren bütün temsilcilerimize emekleri için teşekkür ediyor ve önümüzdeki turnuvalar için başarılar diliyoruz.

The post PCS5 Europe Grand Finals Sona Erdi! appeared first on Esports Magazine.

PUBG Mobile Lite Hassasiyet Ayarları

Pubg Mobile Lite Hassasiyet Ayarları esportimes

Pubg Mobile Lite Hassasiyet Ayarları Dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi de Pubg oyunudur. Mobil üzerinden oynanan oyunda son derece eğlenceli zaman geçirme şansınız bulunmaktadır. 100 kişinin bir adaya iniş yaparak oynadığı oyunda herkes oyuna eşit şartlarda başlamaktadır. Bununla birlikte oyun içerisinde kişilerin oyun içerisinde yapması gereken birtakım ayarlar da bulunmaktadır. Bu ayarlar içerisinde en çok önem verilen konu ayarların oyunda ki performansınızı yükseltecek şekilde ayarlanmasıdır.

Pubg Mobile Lite hassasiyet ayarları da yapılması gereken ayarlar içerisinde bulunuyor. Bu ayarlar sayesinde hem uçaktan atlarken etrafı hızlıca kontrol edebilir hem de en yakında bulunan düşmanlarınızı daha kolay şekilde görebilirsiniz. Bu da sizin her durumda oyuna bir adım önde başlamanız anlamına gelmektedir.


Pubg Mobile Lite Hassasiyet Ayarları Nasıl Yapılır?

Pubg Mobile Lite hassasiyet ayarları yapılmadan önce bu ayarların nasıl belirlendiğini bilmeniz gerekiyor. Pubg Mobile Lite normal olan oyunun daha hafif olan bir versiyonudur. Bu da oyuncuların bazı ayarları özelleştirmesine izin vermektedir. Oyunda ki hâkimiyetinizi artırabilmek için mutlaka hem hızlı hem de pratik olmanız gerekiyor. Bu da oyun içerisinde ki oyun bileşenlerinin en iyi şekilde ayarlanmasına bağlıdır. Bu ayarlar sırasında dikkat etmeniz gereken ayarlar şunlardır:

 • Kamera Hassasiyeti: bu oynatıcının bakış açısını etkileyen bir ayardır. Göz düğmesi ile alakalıdır.
 • Ateş etme animasyon hassasiyeti: bu da bir rütbedeyseniz size ateş etmede kolaylık sağlar.
 • Jiroskop hassasiyeti

Önemli ayarlar içerisindedir. Bunların her birinde farklı yüzdelik hesaplamalar yapılmaktadır. Oyun içerisinde görüş açınız ne kadar yüksek olursa performansınız da o kadar yüksek olacaktır.

Pubg Mobile Lite Nasıl Bir Oyun?

Kişilerin eğlenceli vakit geçirebildiği ve mobil üzerinden oynanan pubg savaş oyunudur. Bir adada 100 kişinin mücadele verdiği bu oyunda dikkat edilmesi gereken birçok önemli hassas nokta bulunmaktadır. Adaya herkes silahsız olarak helikopter ile bırakılıyor. Adanın üzerine gelindiğinde kişiler istedikleri yerde helikopterden atlayabiliyor. Ancak oyunda sadece helikopterden atlamak ve ada içerisinde silah bulmak yeterli olmuyor. Aynı zamanda oyun için görüş açısını iyi ayarlamanız gerekiyor. Bunun için de Pubg mobile lite hassasiyet ayarları iyi bir şekilde yapılmalıdır.

Pubg severlerin en çok sorduğu PUBG Mobile Ban Kaldırma sorusunun cevabını yayınlamış olduğumuz makalemizi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

The post PUBG Mobile Lite Hassasiyet Ayarları appeared first on Esports Magazine.

ESA Esports Kupa Vestel PUBG Başlıyor!

PUBG turnuvaları hem globalde hem de ülkemiz sahnesinde tüm hızıyla sürüyor. ESA Esports da etkinliklerle ülkemiz takımları için rekabeti en üst düzeyde tutmayı sürdürüyor. Bu kapsamda ESA Esports Kupa Vestel PUBG turnuvasını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Ülkemizi Avrupa ve dünyada temsil eden çok etkili PUBG takımları olsa da hem genç yetenekler hem de bu yolda çaba sarf eden diğer takımlar için bu organizasyon bulunmaz bir nimet.

Para ödülünün yanı sıra takımlara ve oyunculara tanıdığı temsil imkanı ise paha biçilemez. Üstelik toplamda 10.000 TL değerindeki ödül havuzu 64 takımın kendisini ispat etmesi için büyük bir şans.

30 Eylül‘de kayıtları başlatan organizatörler kayıt alımına 12 Ekim‘de son verecek. Ayrıca turnuvanın başlangıç tarihi ise 13 Ekim!

Üstelik heyecan dolu organizasyon için program ise çoktan belli ve şu şekilde olacak:

AşamaBest OfHaritalarYükselecek Takımlar
Aşama 1BO4Miramar, Miramar, Erangel, ErangelTop-8
Yarı FinalBO4Miramar, Miramar, Erangel, ErangelTop-8
FinalBO5Miramar, Miramar, Erangel, Erangel, ErangelTop-8
Büyük FinalBO10Miramar, Miramar, Miramar, Erangel, Erangel, Miramar, Miramar, Erangel, Erangel, Erangel

64 takımlık büyük bir katılımın olduğu organizasyon için elemeler BO4 formatındaki maçlar ile olacak. Böylece en iyi 8 takım yükselecek. BO5 formatındaki finalin ardından 10 maçlık Büyük Final galibi belirleyecek.

ESA Esports Kupa Vestel PUBG etkinlik takvimi

Organizasyon şemasına göz attık. Ek olarak etkinliğin maç takvimi ise şu şekilde:

 • Aşama 1: 13 Ekim 19:00 – 23:00
 • Yarı Final: 14 Ekim 19:00 – 23:00
 • Final: 15 Ekim 19:00 – 23:00
 • Büyük Final: 16 Ekim 19:00 – 17 Ekim 23:00

Temel kurallar

Ek olarak turnuva sıralama ve kill puanları konusunda oldukça dengeli bir puanlama yöntemi tercih ediyor. Daha net olmak gerekirse sıralama durumu için puanları sırasıyla 10, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 1 ve 0 puan şeklinde dağıtıyor. Ayrıca her kill de 1 puan değerinde. Bu nedenle takımların yırtıcı davrandığı heyecan dolu bir turnuva izleme şansına sahip oluyoruz.

O halde şimdiden heyecan uyandırdığını tahmin ettiğimiz turnuvaya siz de katılmak istiyorsanız ESA Esports Discord kanalına ulaşmalısınız.

Ayrıca bu heyecan dolu turnuvanın sunucuları henüz belli olmasa da canlı yayınlara ESA Esports’un Twitch kanalından ulaşmak mümkün olacak.

The post ESA Esports Kupa Vestel PUBG Başlıyor! appeared first on Esports Magazine.

PUBG 14.1 Güncellemesi Yayında!

PUBG, TAEGO haritası ile başlayan büyük değişimlere sahne olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz güncellemelerin büyük kısmı da bu kapsamda temelden değişikli sağlayan büyük yenilikler içeriyordu. Bu güncellemede de bu anlayış sürüyor. PUBG 14.1 güncellemesi ile birçok yenilik getiriyor. Ayrıca eski güncellemelerde yaptığı değişikliklerin bir kısmını da geri dönüşler çerçevesinde yeniden ele alıyor.

Bu kapsamda Taşıma özelliği gibi yepyeni bir mekanik oyuna dahil oluyor. Ayrıca haritalarda bazı konumlar yapısal değişikliğe uğruyor. Böylece ezbere bildiğiniz bazı lokasyonlarda temel değişiklikler görmeniz mümkün. Ayrıca Cadılar Bayramı konsepti gereği bazı bölgelerde kozmetik değişiklikler de söz konusu. Buna ek olarak harita rotasyonu kapsamında harita havuzundan Vikendi ve Karakin yerine Taego ve Paramo oyuna dahil oluyor. Bu genel değerlendirmelerin ardından PUBG 14.1 güncellemesi ile ilgili bütün detaylara göz atmaya başlayabiliriz.

Taego Güncellemeleri

Taego Haritasında İyileştirmeler

Yeni gelen Taego haritası sonunda detaylı bir analiz ile değerlendirmeden geçti. Sonuç olarak oyun geliştiricileri haritada bazı bölgelerin büyük avantajlar içerdiğini tespit etti. Öyle ki, haritanın bazı bölgeleri neredeyse %75 oranında zafer şansı oluşturuyor. Bu da alan üstünlüğü elde eden oyuncunun rakibine neredeyse hiç şans tanımaması anlamına geliyor. Elbette bu durum birçoğumuz için oyun sonu sinir dengemizi alt üst eden bir deneyim oluyor.

Bu kapsamda geliştiriciler bu alanları tespit edip bu bölgeleri yapısal olarak yeniden ele aldı. Neticede Taego haritasında birçok bölgede kökten değişiklikler görmek çok olası.

PUBG 14.1

Bu kapsamda haritadaki değişiklikleri şu şekilde özetleyebiliriz:

 • Sarayın kuzeyindeki dağlık alana ve Terminal’in doğusundaki nehir alanına siperler dahil oldu. Böylece aşılması güç bazı arazi kompozisyonlarında araziye karşı üstünlük geldi.
 • Buk San Sa bölgesi civarındaki aşırı tehlikeli ve yüksek uçurumun yüksekliği iyileştirme gördü.
 • Okul çevresindeki ağaçlar yerine tarla geldi.
 • Haritada işaretli bölgeler için:
  • Kırmızı Çizgiler: Uçurum boyutları değişti.
  • Mavi Çizgiler: Deniz feneri çevresindeki kayalar artık yok.
  • Yeşil Alan: Yamaçta artık ağaçlar var.
  • Magenta Alan: Arazi eğrileri mevcut.
  • Açık Mavi Alanlar: Artık bazı siperler mevcut.

Hata Alanı

PUBG 14.1

Hata Alanı, haritadaki özel bir bölgeye verilen isim. Bu bölgede bazı özel silahlar ve ekipmanlar bulunuyor. Bu bölgeler sadece Taego haritasına özel. Her maç için değişen Hata Alanı maç başında haritada işaretleniyor. Böylece yoğunlaşmış loot bölgesinde ihtiyaçlarınızı karşılama şansı yakalıyorsunuz. Ancak bu bölgede rakiplerin de yoğunlaşmış olma ihtimalini göz ardı etmemek gerek.

Kırılabilir Çanak

PUBG 14.1

Haritada farklı bölgelerde artık Kırılabilir Çanaklar mevcut. Bu çanaklar içerisinde elbette farklı lootlar mevcut. Ödüle ulaşmak için de çanağı kırmak gerek. Ama tabii ki atış yapmak veya çanağın kırılması elbette bir ses çıkaracak. Civarda bir düşman varsa bu çanak sandığınızdan pahalıya mal olabilir. Bedelini canınızla ödemeniz işten bile değil. Çanak içerisinde sağlık ekipmanları, fırlatılabilir ekipmanlar ve enerji içeceği gibi boosterlar var.

Geri Dönüş BR İyileştirmeleri

Bildiğiniz üzere Geri Dönüş BR’yi beklerken bazı bug ve problemler oluyordu. PUBG 14.1 güncellemesi ile geliştiriciler şikayetleri dikkate almış. Sonuç olarak Geri Dönüş BR bekleme ve bildirimleri ile ilgili bir takım değişiklikler söz konusu.

Buna göre Geri Dönüş BR’ye katılma imkanı varken öldüğünüz zaman bir uyarı ile karşılaşacaksınız. Aynı zamanda 3 saniye boyunca lobiye dönmek mümkün olmayacak. Böylece bu durumu fark etmeden lobiye gitmiş olmayacaksınız. Ayrıca Geri Dönüş BR’nin ne zaman başlayacağına dair bir zamanlayıcı da ekranda görünecek.

Araç Dengelemeleri

Geliştiriciler bazı araçların aşırı güçlü ve hızlı olduğu yönünde şikayetler almış. Neticede bu araçların hızlarında bir miktar azalma mevcut.

 • Pony Coupe
  • Normal: 140 km/s’den 130 km/s’nin altına indi
  • İtiş: 150 km/s’den 140 km/s’nin altına indi.
 • Porter
  • Normal: Herhangi bir değişiklik söz konusu değil.
  • İtiş: 130 km/s’den 120 km/s’nin altına indi.

Erangel Güncellemeleri

Pochinki Güncellemesi

Pochinki çevresi ilk çatışmalardan vazgeçmek için uygun bir araziye sahip değildi. Bu nedenle burada ilk çatışmadan kaçmak isteyenler çok başarılı olamıyordu. Mevcut güncelleme ile bazı çevresel düzenlemeler yapıldı. Ek olarak en büyük değişiklik ise kilise üzerinde oldu.

Kilisenin çatısı çevredeki diğer binalara karşı büyük bir üstünlük sağlıyordu. Bu nedenle artık bu çatıya erişmek mümkün değil. Ayrıca kilisenin gizli bir bodrum katı mevcut.

Ayrıca bölge arazisi için de çok sayıda topografya değişikliği mevcut. Bunlara ek olarak bazı yeni objeler de bölgeye dahil oldu. Değişiklikleri daha iyi kavramak için en güzel yol bir göz atmak!

Cadılar Bayramı Güncellemesi

Cadılar Bayramı konseptine uygun olarak bazı kozmetik değişiklikler mevcut. Bu kapsamda okul, hastane ve başlangıç adasının yeni bir görünümü var. Ayrıca hava durumu Cadılar Bayramı konseptine uygun korkutucu ve karanlık türden olabilir. Ayrıca yardım paketinin duman rengi de konsepte uygun olarak yeni bir görünüme sahip.

Yeni Özellik: Taşıma

PUBG 14.1 güncellemesinin belki de en merak edilen güncellemesi bu yeni özellik oldu. Bu özellik sayesinde artık düşen dostlarınızı ya da düşmanlarınızı sırtınıza atıp götürmeniz mümkün. Bu durum sakıncalı bir pozisyonda dostunuzu canlandırma riskini ortadan kaldırıyor. Ayrıca düşmanlarınızı da sizinle birlikte sürükleme imkanı tanıyor. Ancak elbette bu durum sonsuz bir avantaj sağlamıyor. Yani bu durumun bazı dezavantajlı olduğu noktalar mevcut.

 • Güncelleme tüm haritalar için geçerli.
 • Düşmüş durumdaki dostunuzu ya da düşmanınızı taşıyabilirsiniz.
 • Aşağıdaki öğeleri kullanamazsınız:
  • Tanksavar
  • Yakın dövüş silahları
  • Fırlatılabilirler (Benzin/Yakıt Bidonu dahil)
  • Acil Kurtarma
  • Acil Durum Paraşütü
 • Siz ve taşıdığınız oyuncu ayrı hasar alırsınız. Yani kurşunun kimin vücuduna isabet ettiği önemli.
 • Hareket hızınız daha azdır. Ayrıca hareket kısıtı da mevcuttur. Yatmak, eğilmek, koşmak, zıplamak veya engel aşmak mümkün değil.
 • Ateş etmek mümkün. Ancak scope erişimi yok. Sadece belden atışa (crosshair ile) izin var.
 • Taşınan oyuncu sadece belli bir bölgeyi görebilir.
 • Taşınan oyuncu ile araca binmek mümkün değil.
 • Sırtta bir oyuncu varken suya girmek ve yüzmek mümkün değildir. Bu yapıldığında sırttaki oyuncu batar.

Harita Havuzunda Değişiklikler

Yeni güncelleme ile aktif harita havuzları değişti. Bu kapsamda özellikle çokça sevilen Taego aktif havuza dahil oldu. Böylece farklı modlar için harita değişiklikleri şu şekilde gerçekleşti:

 • Normal Maç
  • Mevcut durum: Erangel, Miramar, Sanhok, Vikendi, Karakin
  • Planlanan durum: Erangel, Miramar, Sanhok, Taego, Paramo
 • Dereceli
  • Mevcut durum: Erangel, Miramar, Sanhok, Vikendi
  • Planlanan durum: Erangel, Miramar, Taego, Paramo

Root’la Gündem Değerlendirmesi #25

The post PUBG 14.1 Güncellemesi Yayında! appeared first on Esports Magazine.

PUBG Mobile Ban Kaldırma

Pubg Mobile Ban Kaldırma esportimes

Pubg Mobile Ban Kaldırma Son yılların en trend oyunlarından biri olan PUBG oyunu eğlenceli video oyunlardandır. FPS oyunları arasında bulunan bu oyun ilk çıktığı günlerden bu yana son derece popülerdir. İlk zamanlar bilgisayarda oynanan oyun zamanla akıllı telefonlar üzerinden de oynanmaya başlanmıştır. Pubg mobile oyununda en temel amaç hayatta kalmaktır.

Bununla birlikte hayatta kalabilmek için de oyunun kurallarına uygun hareket etmek gerekir. Oyunda kural ihlali yapmak ya da hileye başvurmak sistemden atılmanıza neden olmaktadır. Pubg mobile ban kaldırma işlemi de oyunda ceza alan kişilerin merak ettiği konular arasında bulunuyor. Pubg mobile oyununda eğer yüksek standartlarda bir derece yapmak istiyorsanız oyun dışı kalmadan kurallara uygun bir şekilde oynamanız gerekiyor.

Pubg Mobile Ban Nasıl Kaldırılır?

Pubg Mobile Ban Nasıl Kaldırılır? Oyuna çok yüksek bir ilginin olması ile birlikte birçok profesyonel oyuncu da PUBG oyununa yöneliyor. Oyunda sürekli olarak yeni yeni sistemler geliştirilmeye çalışılmaktadır. Özellikle oyuncu sayısının her geçen gün daha da artış göstermesi ile birlikte topluluk kuralları üzerinde çok ciddi önlemler alınmasını gerekli hale getiriyor. Ban sistemi de bu önlemlerden biridir. Pubg mobile ban kaldırma konusunda da kişiler birtakım sıkıntılar yaşamaktadır. Eğer firma tarafından haksız yere ban yediğinizi düşünüyorsanız şu işlemleri yapmanız gerekiyor:

 • Öncelikle banlanma nedeninizi iyi bilmelisiniz.
 • Sonrasında oyun firmasına bir mail yazmalısınız.
 • Mail içeriğinde ilk olarak konu başlığı belirtmelisiniz.
 • Konu başlığında ise haksız şekilde banlandığınızı yazmalısınız.
 • Sonrasında detaylı olarak içinde bulunduğunuz durumu dile getirmeniz gerekir.

Gönderdiğiniz mail detaylı olarak incelendikten sonra Pubg mobile ban kaldırma işlemi gerçekleştirilir. Ancak burada haksızlığınızın firma tarafından kanıtlanması gerekir. Aksi halde ban kaldırma işlemi yapılmayabilir.

Pubg Mobile Oyununda Neden Banlanırsınız?

Pubg Mobile Oyununda Neden Banlanırsınız? Her oyunda olduğu gibi pubg mobile oyununda da birtakım ban nedenleri vardır. Topluluk kurallarına uygun bir şekilde hareket etmezseniz oyundan kısa süre içerisinde atılırsınız. Küfür etmek, oyunculara saygısız davranmak, ırkçı söylemlerde bulunmak, hile programları kullanmak pubg oyununda önemli ban nedenleri arasında bulunur. Bazı oyun uzaklaştırmaları süreli olurken bazılarında bu süre sınırsız olabilmektedir. Bu nedenle oyun öncesinde mutlaka detaylı olarak topluluk kurallarını incelemeniz gerekir.

Hem bilgisayar hem de telefon üzerinden en çok oynanan Pubg oyununu yakından takip edenler için Pubg kategorimizi yakından takip edebilirsiniz. Bütün taktik ve en güncel haberleri bulabilirsiniz.

The post PUBG Mobile Ban Kaldırma appeared first on Esports Magazine.

TETO Games | Copyright 2021 | Privacy Policy | EULA