Kiss Esports Rampage PUBG Turnuvası Kayıtları Başladı!

Kiss Esports Rampage PUBG Turnuvası esportimes
Kiss Esports, Rampage sponsorluğunda PUBG turnuvası düzenliyor.

2015 yılında faaliyete geçen Kiss Esports ve Rampage iş birliği ile Steam PUBG turnuvası düzenleniyor. 22 Eylül tarihinde kayıtları açılan Rampage PUBG Turnuvası, 27 Eylül tarihine kadar kayıt almaya devam edecek.

Esports modunda gerçekleşecek turnuva FPP modunda oynanıp Squad formatında olacaktır. Turnuva kuraları 28 Eylül saat 22.30’da Kiss Esports Twitch kanalında canlı olarak çekilecektir. Turnuvanın ilk maçları 29 Eylül tarihinde saat 19.00’da başlayacaktır.

Kiss Esports Rampage PUBG Turnuvasının Final Grubu karşılaşmaları ise grup karşılaşmalarının tamamlanmasıyla beraber bir sonraki gün saat 18.00’de başlayacaktır.

Kiss Esports Rampage PUBG Turnuvası Ödülleri
 • Rampage RM-K27 X-JAMMER 3,5mm 7 Renk Ledli
 • Rampage RM-K33 TRACER 7,1 Usb Surround
 • Rampage RM-K12 MANLY Siyah 7,1 Usb Surround RGB
 • Rampage RM-K3 CASHE Siyah USB 7,1 Version Gaming Oyuncu Mikrofonlu Kulaklık
 • Rampage RM-K6 STARK Siyah USB 7,1 Version RGB Ledli Gaming Oyuncu Mikrofonlu
 • Kulaklık
 • Rampage RM-K50 SELECT Siyah Usb 7.1 RGB Ledli Gaming

Kiss Esports Rampage PUBG Turnuvasına siz de ekibinizle katılmak istiyorsanız buraya tıklayıp formu doldurup kayıt olabilirsiniz!

The post Kiss Esports Rampage PUBG Turnuvası Kayıtları Başladı! appeared first on Esports Magazine.

PCS3 Avrupa Açık Elemeleri 29 Eylül’de Başlıyor!

PCS3 Avrupa Açık Elemeleri’ne Hemen Kaydol esportimes
PUBG Continental Series 3 Europe bölgesi kayıtları başladı!

Batı Avrupa, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan en iyi takımların yer alacağı PCS3 Avrupa Açık Elemeleri‘nin kayıtları devam ediyor. Batı Avrupa bölgesi 15-27 Eylül, Doğu Avrupa 14-27 Eylül ve MEA bölgesi yani Orta Doğu ve Afrika bölgeleri 14-27 Eylül arasında kayıt alacak.

29 Eylül – 1 Ekim ve 5-6 Ekim tarihlerinde oynanacak oynanacak açık elemeler sonucunda en iyi takımlar 7-8 Ekim tarihlerinde oynanacak PCS 3 Kapalı Elemeleri‘ne katılacak.

 •  Açık Elemeler: 29 Eylül-1 Ekim ve 5-6 Ekim
 •  Kapalı Elemeler: 7-8 Ekim

Bulunduğun bölge için buradan kaydol:

Elemelerden başarılı olan en iyi takımlar Grup Aşamasına katılmaya hak kazanacak, grup aşamasında başarılı olan 16 takım yine diğer PCS’lerde olduğu gibi Büyük Final‘de yer alarak, 200.000$ ABD Doları ödül havuzundan en büyük pay için mücadele edecek.

The post PCS3 Avrupa Açık Elemeleri 29 Eylül’de Başlıyor! appeared first on Esports Magazine.

Mountain Dew ve PUBG Mobile Ortaklığı Duyuruldu

Bugün, ünlü Amerikan gazlı içecek markası Mountain Dew, PUBG Mobile ile anlaşma imzaladıklarını açıkladı. Anlaşmanın bir bölümüne göre oyunun yeni güncellenen Erangel 2.0 haritasında, “Fuel Stations” adını verdikleri Mountain Dew otomatları bulunacak. Bu otomatları kullanan oyuncular loot kazanacak.

Ayrıca oyun içinde belirli işaretli eşyaları satın alarak hem fiziksel hem de oyun içi ödüller kazanılabilecek. Bunların arasında kasa kuponları, Dew paraşütü, tişörtü gibi eşyalar bulunuyor. Aynı zamanda ünlü marka, PUBG MOBILE Pro League Americas, PUBG MOBILE World League ve PUBG MOBILE Global Championship 2020 turnuvaları için de içecek sponsoru oldu.

Oyun içerisindeki Mountain Dew otomatları

PUBG MOBILE ve espor sahnesi dünyanın her yanındaki hayranları ile rekorlar kırıyor. Mountain Dew ile beraber oyuncularımızın zafer için gücünü topladığını görmek için sabırsızlanıyoruz.


James Yang, PUBG MOBILE Küresel Espor Müdürü

Mountain Dew ve büyük bir erişim gücüne sahip PUBG MOBILE’ın birlikte dünya çapındaki oyun ve espor topluluğuna karşı gösterdiği inanç, oyuncuların gerçek potansiyelini göstermesini sağlıyor.


Akshat Rathee, NODWIN Gaming, Yardımcı Kurucu ve Genel Müdürü

PUBG son zamanlarda birçok marka ile anlaşma imzaladı. Bunların arasında Tesla, Yamaha ve ünlü K-POP grubu BLACKPINK bulunuyor.

The post Mountain Dew ve PUBG Mobile Ortaklığı Duyuruldu appeared first on Esports Magazine.

PUBG MOBILE EMEA Ligi Ekim Ayında Başlıyor!

PUBG Mobile geçtiğimiz günlerde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgeleri için yeni bir profesyonel lig oynanacağını duyurdu.

PUBG MOBILE EMEA Ligi’ne katılmaya hak kazanacak olan 32 takım, 2020 PUBG MOBILE Club Open (PMCO) Sonbahar döneminde çeşitli bölgelerde yapılan finallerde seçilecek.  Ek olarak 3 bölgede toplamda 100.000$ ödül parası dağıtılacak.

 • 1. hafta: 16-19 Ekim 18:00
 • 2. hafta: 23-25 Ekim 18:00
 • Finaller: 29 Ekim – 1 Kasım 18:00

Oynanacak yeni profesyonel lig içerisinde Türkiye‘den de takımların bulunuyor. Avrupa, BDT, Almanya, Orta Doğu ve Afrika, Mısır gibi bölgeler ve ülkelerden de Sonbahar PUBG MOBILE Club Open turnuvasında en iyi performansı gösteren takımlardan oluşuyor.

PUBG MOBILE EMEA Ligine katılmaya hak kazanan takımların listesi:

 • Türkiye‘den dört takım: Mod-Z Esports, Blaze Esports, REIGN Esports, Klas Game Esports
 • Avrupa’dan dört takım: UDR KILLERS, GODSENT, Bloodline, Polar Ace
 • BDT’den beş takım: KoninaPower, NaixCS, DreamEaters, Team 1218, Alliance
 • Almanya’dan üç takım: Marines Force DE, 8rESPORTS, HOT LINE
 • Suudi Arabistan’dan beş takım: Baad, OshTekkWarriors, HeadQuarters, The Force, SWAT69
 • Mısır’dan üç takım: Fear Eleven, Vibes 6, The SniperS
 • Irak’tan beş takım: IRAQI ELITE, ARAB GSG, FRAG MACHINES, The Monster, Punishers
 • Daha geniş bir Orta Doğu ve Afrika elemesinden üç takım: YaLLa Esports, 1 Bullet, ROYAL ESPORTS

16 Ekim’de başlayacak olan turnuvada toplamda 32 takım yer alacak. Takımlar iki hafta sürecek olan turnuvalarla adını finale yazdırmaya çalışacak. En iyi 16 takım EMEA Ligi finallerinde mücadele edecek. İlk üç sırada yer alacak takım Küresel Şampiyonaya katılmaya hak kazanacak.

The post PUBG MOBILE EMEA Ligi Ekim Ayında Başlıyor! appeared first on Esports Magazine.

Fatih Karagümrük SK Espor Sahnesine Adım Attı!

Fatih Karagümrük SK Espor Sahnesine Adım Attı esportimes

İstanbul’un Karagümrük semtinin spor kulübü olan Fatih Karagümrük Spor Kulübü espor sahnesine adım attı. #KaragümrükGeldi etiketiyle espor dünyasına girdiğini duyuran ekip Deniz Çınar menajerliğinde ilerleyecek.

Karagümrük Espor PUBG takımını duyurdu!

Espor sahnesine adım atan Karagümrük, PUBG takımını duyurdu. Açıklanan kadroda PUBG dünyasından tanıdığımız isimler yer alırken, ekibin katılacağı ilk etkinlik PCS 3 Avrupa MEA bölgesi açık elemeleri olacak.

İşte Karagümrük Espor PUBG kadrosu:

 • Berk “Esqui” Açar
 • Mehmet “memo” Fil
 • Tarık “ctrkN” Coşkun
 • Çağatay “Voldemon” Yiğenoğlu

Karagümrük Espor Rocket League takımını duyurdu!

Espor arenasında yer alacak Karagümrük Espor, PUBG takımının yanında Rocket League takımını da duyurdu.

 • Bahadır “Bahad1R” Horuz
 • Alper “Andeque” Karakaş
 • Oğuz “Boysle” Arslan

Deniz Çınar menajerliğinde espor dünyasına adım atan Karagümrük Espor‘a Esport Times ekibi olarak başarılar dileriz!

The post Fatih Karagümrük SK Espor Sahnesine Adım Attı! appeared first on Esports Magazine.

Vestel’in Düzenlediği KupaVestel Yeniden Başlıyor!

Vestel'in Düzenlediği KupaVestel Yeniden Başlıyor esportimes
Haziran ayında ilkini düzenleyen Vestel ikinci Kupa Vestel etkinliğini duyurdu!

Esporun gelişimiyle beraber birçok marka kendi adı altında turnuva düzenlemeye devam ediyor. Haziran ayında PUBG ve FIFA 20 turnuvası düzenleyen Vestel bu sefer Rocket League ve PUBG Mobile turnuvaları düzenleyecek.

Espor Vestelleniyor!

Ses getiren Kupa Vestel’in ikincisi düzenleniyor. The Academys ve Vestel ortaklığında gerçekleşecek turnuvalar çok yakında başlıyor. 45.500 TL ödül havuzuna sahip 9 farklı turnuva Ekim, Kasım ve Aralık aylarında Vestel ve The Academys ortaklığında düzenlenecek.

The Academys ve Vestel ortaklığında gerçekleşecek turnuva serisinde başlangıç Rocket League ve PUBG Mobile turnuvaları ile yapılacak.

İpucu: Kupa Vestel adı altında 45.500 TL ödül havuzuna sahip düzenlenecek turnuvaları araştırdığımızda VALORANT, Fall Guys: Ultimate Knockout, PUBG, CS:GO ve FIFA‘nın yer alacağı bilgisine ulaştık. Resmi olarak bir duyuru olmamasına rağmen bu turnuvaların düzenlenme ihtimali çok yüksek.

28 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek PUBG Mobile turnuvasının ödül havuzu 5.500 TL olarak belirlendi. 12-16 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Rocket League turnuvasının ödül havuzu ise 3.000 TL belirlendi.

Vestel PUBG Mobile turnuvasına nasıl kayıt olabilirim?

Vestel tarafından düzenlenen Kupa Vestel’de PUBG Mobile turnuvasına kayıt olmak için hemen buraya tıkla. 4 kişilik ekibini kur ve büyük ödül için mücadeleye hazır ol!

Vestel Rocket League turnuvasına nasıl kayıt olabilirim?

Vestel tarafından düzenlenen Kupa Vestel’de Rocket League’e kayıt olmak için hemen buraya tıkla. Arabanı seç yeşil sahalarda boy göster!

Kupa Vestel hakkında detaylı bilgi için KupaVestel resmi sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.

The post Vestel’in Düzenlediği KupaVestel Yeniden Başlıyor! appeared first on Esports Magazine.

Digital Athletics’te Yeni Kan!

Digital Athletics'te Yeni esportimes
Bünyamin “CodeMarco” Yalçınkaya Digital Athletics’te!

18 yaşındaki Etiget Esports oyuncusu Bünyamin “CodeMarco” Yalçınkaya Digital Athletics takımına katıldı. Sosyal medya hesabından duyurulan transfer “PUBG TAKIMIMIZA YENİ KAN!” başlığı ile paylaşıldı.

Son olarak PCS 2 Avrupa Grup Aşaması’nda 17. sırada tamamlayarak PCS 2 Büyük Finalleri’ni kaçıran temsilcimiz yeni transfer ile beraber yeni etkinliklerde 5 kişi yer alacak. Takımın Discord kanalından yapılan açıklamaya göre takımdan kimse ayrılmayacak.

CodeMarco, transfer haberinden sonra Etiget Esports’a katkılarından dolayı çok teşekkür ederken takımın sahibi Kerim Onaylar‘a özel olarak teşekkür etti.

The post Digital Athletics’te Yeni Kan! appeared first on Esports Magazine.

PUBG Mobile BLACKPINK ile İş Birliği Yapıyor

Son dönemde yaptığı işbirlikleri ile ününe ün katan Güney Koreli kız grubu BLACKPINK, PUBG Mobile ile işbirliği yapacağı yönünde bazı ipuçları vermekte.

 Güney Kore’den çıkıp tüm dünyada ünlenen, rekor üstüne rekor kıran, Coachella Müzik Festivali’nde sahne alan ilk Koreli grup olan ve DuaLipa, Lady Gaga gibi ünlü Amerikalı isimlerin ardından en son Selena Gomez ile “Ice Cream” adını verdikleri parçayı çıkaran grup, şimdi de oyuncuların merceği altında.

Bu işbirliği ile ilgili ilk ipucu 14 Eylül’de PUBG Mobile’ın kendi Twitter sayfasında yaptığı bu paylaşım oldu;

İlk bakışta çok da bir anlam ifade etmeyen bu görseldeki kişi, birçok hayrana göre grubun baş solisti Jennie. Grup üyeleri 3 farklı klipte pembe saç kullanırken görünmüştü. İlki  DDU-DDU-DDU klibinde Jisoo, ikinci How You Like That klibinde Lisa, ve son olarak da Ice Cream klibinde Jennie.

“Bilin bakalım kim geliyor” notuyla paylaşılan bu fotoğrafı tek başına yeterli bulmayanlar için devam edelim.

İkinci ipucu, yine kendi Twitter hesaplarında 15 Eylül tarihinde yaptıkları bir paylaşım.

““Yeni renk” yolda” notuyla yaptıkları paylaşım, grubun müzik kliplerinden bir kesit gibi görünüyor. Ancak daha yakından incelersek, dikiz aynasının üzerinde, grubun simg class='img-fluid rounded mx-auto d-block'esi olan Bl-ping-bong adı verilen Light Stick bulunuyor. Bunun ne olduğunu bilmeyenler için grubun hayranlarının oluşturduğu fan bilgi sayfasından daha fazla bilgi alabilirsiniz. Çekiç şeklindeki bu simg class='img-fluid rounded mx-auto d-block'enin hemen yanında da PUBG’nin simg class='img-fluid rounded mx-auto d-block'esi olan kask bulunmakta.

Üçüncü ipucu ise 24 saatten daha kısa bir süre önce geldi.

“Sahne hazır. Hadi başlayalım!” notuyla paylaşılan son ipucumuz ise, birçok hayranın emin olmasına neden oldu. Çünkü bu poz, How You Like That klibi için önceden yayınlanan bir teaser fotoğraftan geliyor. Hatta birçok hayran üzerine bahsettiğimiz fotoğrafı ekleyerek de paylaştı.

Bu kızlar ününe ün katarken, dünyada en çok oynanan oyunlardan biri olan PUBG Mobile sizce bu ünden bir pay alabilecek mi? Ya da oyunun oyuncu kitlesinde ne gibi bir değişimler olur? Konuyla ilgili yeni bir haber gelene kadar düşünebileceğimiz bazı sorular. Yolları açık olsun diyoruz.

The post PUBG Mobile BLACKPINK ile İş Birliği Yapıyor appeared first on Esports Magazine.

PUBG Son Güncelleme ile Arena Modunu Duyurdu!

PUBG Güncelleme 8.3’ün bugün PC sunucularında çıkışını kutlamak adına, PUBG Corporation “Arena Modu” ismindeki yeni oyun modunu duyurdu. Arena Modu oyuncuların oyun içi bir ortamda çeşitli ayarları, özellikleri ve modları deneyimleyip test ettiği  PUBG LABS’te yer alacak.

 • Arena Moduna bakış: 
  • Arena Modunda 64 kişilik, takım bazlı karşılamalar olur ve sizi Erangel, Miramar ve Sanhok gibi farklı bölgelerin birine götürür.
  • Kendi arenanızda kazanmanız için iki farklı takımla karşılaşacaksınız. Kaybederseniz, takımınız hepsi bittiğinde elenmenizle sonuçlanacak olan üç şanstan birini yitirecektir. Zaferi kazanın ve bir sonraki aşamaya kaybedenlerden daha güçlü olarak başlayın. 
  • 3 veya daha az takım arkadaşınız kalırsa Ani Ölüm arenasına girecekler ve kaç şansı kaldığına bakılmaksızın ilk kazanan maçı alacak. 
  • Bu yeni mod ayrıca silahları ele geçirmek yerine diğer oyuncuları eleyerek kazandıkları para birimi ile satın alabilecekleri bir menü sunuyor. Son olarak yere serilmiş takım arkadaşları beş saniye içinde daha hızlı bir şekilde haritaya geri dönüyor ve bu, küçük mücadelelerde her takımın avantajının korunmasına yardımcı oluyor. 
 • Arena Modu Geçerliliği: Arena Modu LABS’te iki hafta boyunca geçerli olacak.
  • PC
   • Birinci Hafta: 18 – 21 Eylül
   • İkinci Hafta: 25 – 28 Eylül
 • Konsol
  • Birinci Hafta: 25 – 28 Eylül
  • İkinci Hafta: 2 – 5 Ekim

Güncelleme 8.3 ayrıca Erangel’e yeni bir vapur sistemi, Mavi Bölge hasarını geçici olarak ortadan kaldırabilecek yeni bir eşya, Sanhok’ta iki yeni Takım Ölüm Maçı aşaması, bir dizi hata düzeltmesi ve daha fazlasını getiriyor. Tüm ayrıntılar için yama notlarını burada bulabilirsiniz.

The post PUBG Son Güncelleme ile Arena Modunu Duyurdu! appeared first on Esports Magazine.

PCS 3 Avrupa Kayıtları Başladı!

PCS 3 Avrupa Kayıtları Başladı esportimes
PUBG Continental Series 3 Europe bölgesi kayıtları başladı!

PUBG Corporation tarafından Ağustos ayında duyurulan PCS 3 etkinliği kayıtları başladı. Batı Avrupa, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde gerçekleşecek açık eleme kayıtları 14-27 Eylül tarihleri arasında olacak.

PCS2 Avrupa Şampiyonu FaZe Clan!

Elemelerden başarılı olan en iyi takımlar Grup Aşamasına katılmaya hak kazanacak, grup aşamasında başarılı olan 16 takım yine diğer PCS’lerde olduğu gibi Büyük Final‘de yer alarak, 200.000$ ABD Doları ödül havuzundan en büyük pay için mücadele edecek.

The post PCS 3 Avrupa Kayıtları Başladı! appeared first on Esports Magazine.

Türkiye Espor Topluluğu | Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır

Designed by