PUBG Mobile Yeni Haritası: AKIBET

Uzun zamandır PUBG Mobile için yeni bir harita bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde1.8 güncellemesi ile oyuna eklenen harita oyuncular ile buluşmuş durumda fakat oyuncular pek beğenmiş durumda değil çünkü daha önce gelen Livik haritası ile oldukça benzeyen harita eksi not almış gibi şimdilik.

Livik haritasında ayrı olarak bir kaç özelliği olan haritanın en göze çarpan özelliklerinden birisinin de Çağrı Kulesi olduğu aşikar.

Bir diğer göze çarpan özellikte Hava Hattı dediğimiz Fortnite oyunundan da bildiğimiz ray sistemi bu harita ile oyuna eklenmiş görünüyor. Bunlara ek olarak da değişen hava dinamiği de bu haritaya eklenmiş durumda. Sizlerde oyununuzu güncelleyerek bu yeni özellikleri yeni harita da deneyimleyebilirsiniz.

En yeni PUBG Mobile haberleri için buradan resmi sosyal medya adreslerini ziyaret edebilir, aşağıda bulunan bağlantılardan da diğer haberlerimize göz atabilirsiniz.

Wild Rift Sesli Sohbet Özelliği Sonunda Test İçin Geri Geliyor!

Papara SuperMassive Blaze VALORANT Kadın Takımını Güçlendirdi

The post PUBG Mobile Yeni Haritası: AKIBET appeared first on Esports Magazine.

PUBG, 38 Saat Boyunca Kapalı Kalacak!

PUBG oynaması ücretsiz olacağı güncellemeyi almak için 38 saat sürecek bir bakım sürecine giriyor. Sevilen oyunun alacağı bu büyük ve önemli güncelleme ile test sunucusu da tarihe karışacak. Ancak PUBG bu büyük güncellemeyi alacağı süre içinde kapalı kalacak.

Az önce belirttiğimiz gibi PUBG devrimsel nitelikte bir adım atıyor. Bu süreç içerisinde oyuna erişemiyorsanız endişelenmeyin. Çünkü 38 saat boyunca hiçbir sunucu kullanılamayacak. Oyunu ücretsiz hale getirecek güncelleme sadece PC kullanıcıları için değil konsol kullanıcıları için de geçerli olacak. Bu nedenle oyuna erişim hem PC’de hem de konsolda mümkün olmayacak.

PUBG’nin ücretsiz olması tartışma konusu oldu!

PUBG yapımcısı PUBG Corporation ve Krafton’un oyunu ücretsiz yapan güncellemesi ciddi bir tartışmanın fitilini ateşledi. Bazı oyuncular bu güncellemenin oyuncu kitlesini bozacağını düşünüyor. Endişelerin merkezinde ise elbette CS:GO’nun benzer hamlesinin sonuçları yatıyor. Valve, CS:GO’yu ücretsiz yaptığında hile kullanan oyuncuların sayısında ciddi bir artış yaşanmıştı.

PUBG Kapalı

Ancak PUBG’nin hile koruması PUBG Shield’ın daha etkin bir koruma sunduğunu söyleyebiliriz. Oyunun ilk dönemlerinde hile ciddi bir problemdi. Oldukça enteresan hileler de oyunu bir dönem resmen istila etmişti. Ancak Krafton korumayı ciddi oranda arttırdı. Bu nedenle oyunun ücretsiz olmasıyla hilenin kontrolden çıkmasını beklemek şu an için pek olası gözükmüyor. Ancak yine de bir şüphe olmaya devam edecek.

Krafton’u bu noktaya getiren en önemli gelişme ise oyuncu sayısındaki düşüş olabilir. Özellikle oyunun gittikçe daha fazla bir sistem tüketmesi sorunların başında geliyor. Bu durum özellikle ülkemizde ciddi bir problem. Oyunu profesyonel olarak oynayanlarda bile çağın gerisinde kalmaya başlamış sistemler olduğunu görüyoruz. Bu da haliyle oyuncuların yavaş yavaş sistem sebebiyle oyunun dışında kaldığı anlamına geliyor. PUBG’nin ücretsiz olması elbette bir süre oyuncu sayılarını ciddi oranda arttıracaktır. Ancak yine de şapkadan tavşan çıkmasını beklemek pek mantıklı değil. Oyuncu sayılarındaki değişimi de önümüzdeki süreçte yakından takip etmeyi sürdüreceğiz.

Ayrıca güncelleme süresinin uzatılması da oldukça olası. Bu nedenle güncelleme süresinin bitiminde henüz oyuna giremiyorsanız sabırlı olun. Ek olarak bu ilk büyük güncellemeden sonra normalden daha fazla sayıda sorunla da karşılaşabilirsiniz. Ancak sonraki birkaç güncellemede sorunlar çözülecektir.

The post PUBG, 38 Saat Boyunca Kapalı Kalacak! appeared first on Esports Magazine.

Red Bull M.E.O. PUBG Mobile Şampiyonu Regnum Carya Esports!

PUBG Mobile arenasında turnuvalar devam ediyor kazananlar belli oluyor! Red Bull M.E.O. 4. Sezon Pubg Mobile turnuvasının finali bugün sonlandı. Toplamda 16 takımın katıldığı turnuvada katılanlar kimdi onları bir hatırlayalım.

Katılan takımlar şöyleydi:

 • GameBedeL Esports
 • SHN Esports
 • İdeal White
 • Poprater Esports
 • Zero Zone
 • Beşiktaş Esports
 • fastPay Wildcats
 • Fire Flux
 • Rng Esports
 • Revision
 • Rider On The Storm
 • Galatasaray Espor
 • Regnum Carya Esports
 • Futbolist
 • S2G Esports
 • Papara Supermassive Blaze

Bu 16 takımın kıyasıya mücadelesi bugün itibari ile son buldu ve kazanan takım Regnum Carya Esports oldu. Heyecanlı geçen turnuva büyük kapışmalarla geçti. Redbull Türkiye’de espor direktörlerinden olan Onur Özpınar sosyal medyadan heyecanını şöyle paylaştı.

Bizlerde Regnum Carya Esports ekibini tebrik ediyoruz. Daha fazla Red Bull turnuvasından haberdar olmak isterseniz kendilerinin sosyal medya hesaplarına şurada bulunan linkten ulaşabilirsiniz. Daha fazla habere göz atmak için de aşağıdaki bağlantılara tıklamayı unutma!

Team Aurora Pop ile Anlaştığını Duyurdu!

Aşama 1 Kapalı Elemeler’e Davet Alan Takımlar Açıklandı!

The post Red Bull M.E.O. PUBG Mobile Şampiyonu Regnum Carya Esports! appeared first on Esports Magazine.

Krafton, Pubg Mobile Hindistan Tarafında Hilecilere Cihaz Banı Getiriyor

Bütün oyunlarda hile olayı tartışmasız en nefret edilen olayların başında yer alıyor.Tek oyunculu olan oyunlarda kendi kendimize yaptığımız hileler başkalarının tadını kaçırmasa da, çok oyunculu olarak oynanan oyunlarda hilesiz oyun oynamak isteyen oyuncular için çıldırtma aşamasına getiriyor. Oyun şirketleri bunun önüne geçmek için çeşitli yöntemler deniyor. Krafton tarafında ise bir çözüme gidiliyor.

Resmi sosyal medya hesaplarından duyuru yapan yönetim, normalde hesaplar üzerinden yaptığı uzaklaştırmaları artık cihaz banı ile değiştirdiklerini duyurdular. Açıklamaları ise şu şekilde:

Adil bir oyun deneyimi sağlamak ve yasa dışı programların kullanımını ortadan kaldırmak için hile yapanlara ek bir cezayı duyurmak istiyoruz. ⠀

[Cihaz Yasağı]

Uygulama tarihi : 24 Aralık

Uygulama İçeriği : Yeni uygulanan güvenlik mantığı ile bir mobil cihazda yasa dışı programların kullanıldığı tespit edilirse, cihazın BGMI kullanımı kalıcı olarak engellenecektir. ⠀ Şimdiye kadar sadece hesaplara yaptırım uygulanıyordu, ancak şimdi mobil cihazlar da yasaklanacak ve bu da adil oyun oynamayı çok daha etkili hale getirecek.

Daha acımasız bir yönteme geçen yapımcı bu konuda katı adımlar atacak duruma geldiğini gösteriyor. Katı adımlar atılmazsa bir sonuca da varmak zor oluyor. Birçok oyun artık cihaz banı yöntemine geçmişti. Yakından oynadığımız VALORANT tarafında da aynı ban şeklini kullanıyor. Krafton tarafının adımlarını umarım Valve de bunları görür ve artık CS:GO için bir adım atar.

Resmi BGMI sosyal medya hesabına buradan ulaşabilirsiniz. Diğer haberlerimize aşağıda bulunan bağlantılardan göz atabilirsiniz.

Twitch Bit Scam Olaylarına Soruşturma Başlatıldı

PMGC 2021 Büyük Finali için Takımlar Singapur’a Gidiyor

FaZe Clan Ropz Transferini Yayınladı!

The post Krafton, Pubg Mobile Hindistan Tarafında Hilecilere Cihaz Banı Getiriyor appeared first on Esports Magazine.

PMGC 2021 Büyük Finali için Takımlar Singapur’a Gidiyor

Pubg Mobile Küresel Şampiyonası(PMGC) geçtiğimiz sene içerisinde oynanmıştı. İçerisinde Türk takımlarının da bulunduğu son on altı takımın mücadele edecek olduğu ve 3 Milyon $ üzerinde olan ödül havuzundan pay kapmaya çalışacaklar. LAN bir turnuva olacak olan bu finaller 21-23 Ocak tarihlerinde Singapur’da düzenlenecekti. Turnuvaya katılacak olan bazı takımlardan haberler gelmeye başladı. İsterseniz onlara biraz göz atalım.

Furious Gaming oyuncularından olan Joaquín “ScreaaM” Escobar bir instagram hikayesi paylaştı. İnstagram hikayesinde soru cevap yapan oyuncu büyük final için Singapur’a geldiklerini ve turnuva sonrası olan 24 Ocak tarihinde geri döneceklerini söyledi. Ayrıca oyunculara finallerde oynamaları için OnePlus verecekleri gelen bilgiler arasında yer alıyor. Biliyorsunuz bu telefon şirketi turnuva sponsorları arasında yer alıyor.

Bunun yanı sıra bir diğer turnuva takımlarından olan Brezilyalı ekip Alpha 7 Esports takımının oyuncusu da aynı konuya işaret ederek bir hikaye paylaştı. Daniel “Mafioso” Henrique Singapur bayrağı ve yanında uçak emojisi olan bir hikaye paylaştı.

Son olarak ise PMGC turnuvasında mücadele edecek olan Türk takımlarımızdan birisi olan Next Rüya Gaming tarafından bir video paylaşıldı. Takım ”IN SINGAPORE” başlığı ile şu videoyu sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Kurtlar vadisi müziği ile giriş yapan takımımız oldukça iddialı bir giriş yapmış oldu. Kendilerine şimdiden bu turnuvada başarılar diliyoruz. Kendilerinin sosyal medya hesaplarına buradan ulaşabilirsiniz. Umarım girişimiz de çıkışımız gibi iddialı olur. Diğer Türk takımları için de aynı şey geçerli tabi ki. Şimdilik haberler bu kadar. 21-23 Ocak günü turnuvada görüşmek üzere.

Aşağıda bulunan bağlantılardan diğer haberlere göz atabilirsiniz.

Büyük Yetenek m0NESY⁠’nin G2 Transferi Resmileşti!

FaZe Clan Ropz Transferini Yayınladı!

The post PMGC 2021 Büyük Finali için Takımlar Singapur’a Gidiyor appeared first on Esports Magazine.

PUBG Esports 2022 Yol Haritasını Duyurdu!

Koca bir yılı geride bıraktık ve 2021 yılı her şeye rağmen sona erdi. PUBG sahnesi de salgının gölgesinde olmasına rağmen bizleri eğlendirmeyi başardı. Ancak 2021 yılı defteri bir şekilde sona erdi. Yeni hikayelerin yazılması için ise önümüze bakmamız gerek. PUBG Esports da 2022 yılı için sahnenin yol haritasını ve takvimini resmi olarak duyurdu.

PGC’yi Çin temsilcisi NewHappy ile kapattığımız 2021 yılının hikayesi sona erdi. Mücadele eden takımlar elinden geleni yaptı. Ancak hikayenin sonunda yalnızca bir tane kazanan kaldı. Bu da aslında biz takipçiler için sürpriz olan bir takımdı. Yıl boyunca çok daha büyük başarılara imza atmış takımları umduğumuz yerlerde göremedik. Bu, emek vermiş o takımlar için de büyük bir hırs kaynağı haline geldi. Eminiz ki 2022 yılında bu takımlar adına çok daha farklı hikayeler yazılmış olacak. Ancak bunun için 2022 yılı için PUBG Esports takvimine bakmamız gerek.

PUBG Continental Series (PCS)

PUBG’nin en önemli turnuva serilerinden PUBG Continental Series (PCS). Her bölgenin önce alt bölgelerde sonra bölgelerde temsil edildiği turnuva serisi. Bunlar için de açık elemeler ve davetli takımların katıldığı final mücadelelerinden oluşur. Bu uzun yolculuğun sonunda üst sıralarda tamamlayan takımlar para ödülü kazanır. Ayrıca turnuva boyunca da takımlar PGC puanları toplarlar. Bu puanlar her bölgeden dünyanın en büyük PUBG turnuvası olan PGC’ye kimlerin gideceğini belirler.

PUBG Esports 2022

Bu önemli turnuvanın bu yıl altı ve yedincisi gerçekleşecek. Takvime göre PCS6 nisan ayında, PCS7 ise eylül ayında gerçekleşecek.

PUBG Nations Cup (PUBG Uluslar Kupası)

PUBG’nin ülkelerin mücadele ettiği uluslar kupası ise 2022 yılı ile geri dönüyor. PNC 2022 haziran ayında bizlerle olacak.

PGC 2022

PUBG’nin en büyük turnuvası olan PGC 2022 ise yine kasım ayında başlayacak. Bir ay boyunca devam eden etkinlik ise dünyanın en iyilerini gösterecek. Geçtiğimiz sene 4,3 milyon dolardan daha yüksek ödül havuzu olan turnuvanın bu yıl sahip olacağı ödül havuzu ise ayrı bir merak konusu. Şu an için sadece tarihlerini bildiğimiz turnuvalar hakkında daha detaylı bilgileri turnuvalar yaklaştıkça sizlerle paylaşacağız.

The post PUBG Esports 2022 Yol Haritasını Duyurdu! appeared first on Esports Magazine.

2021 Yılının En İyi PUBG Takımları!

Acısıyla tatlısıyla bir yılı daha geride bırakıyoruz. Her ne kadar pandemi koşulları 2020 yılından itibaren hayatımızı kökünden değiştirmiş olsa da bu yeni yaşantı normalleşmiş gibi duruyor. Bu süreç hayatın her alanı gibi espor sahnesine de çok net bir şekilde yansıdı. Bundan payını alanlardan biri de elbette PUBG‘nin espor sahnesi oldu. Bütün bunlara rağmen işler bir süre sonra yoluna girdi ve nihayetinde büyük turnuvaları izleme şansı yakaladık. Koskoca bir yılı geride bıraktığımıza göre artık PUBG espor sahnesine tekrar bakmanın zamanı geldi. Bu listede PUBG espor sahnesinin 2021 yılındaki en iyilerine benim gözümden bakacaksınız.

PUBG espor sahnesinin gelişmelerini yakından takip ederek bunları sizlerle buluşturmaya çalıştım. Bu süreç içerisinde çok sayıda turnuva izleyip takımları ve performanslarını gözlemledim. Neticede kendi gözlemlerimden bir liste oluşturdum. Listeye geçmeden önce birkaç konuyu açıklamak istiyorum. Listeyi “en iyi çıkış yapanlar” şeklinde düzenlememin sebebi PGC 2021’den farklı bir liste oluşturmak istemem. Ek olarak global listelerde çok iyi olmasına rağmen kendi bölgelerinde performanslarını çok net gözlemleyemediğim Amerika ve Asya takımları listede kendisine yer bulamamış olabilir. Ayrıca 2020 etkinliğinin gerçekleşmediği PGC, PUBG Global Invitational.S 2021 (PGI.S 2021) ismiyle şubat ve mart aylarında gerçekleşti. Her ne kadar bu etkinlik 2021 yılında gerçekleşmiş olsa da bu etkinliği 2020 etkinliği olarak değerlendireceğim. Zaten turnuva sonuçları da bu iki turnuva arasında ciddi değişiklikler olduğunu gösterdi. Format değişikliği de PUBG esporu için bir nevi milat oldu.

Yukarıda ifade ettiğim sebeplerden dolayı da liste bu şekilde oluştu. O halde lafı daha fazla uzatmadan global PUBG sahnesinin en iyi çıkış yapan takımlarına yakından bakalım.

1. NewHappy

Listeyi PGC 2021’e göre düzenlemek istemiyorum. Ancak bana göre yılın en iyi çıkış yapan takımı gerçekten de NewHappy oldu. Çinli ekip, PGC 2021 başladığında agresif oyun tarzlarıyla dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardı. Elbette Avrupa bölgesinden katılan bizler için bu takım oldukça büyük bir gizem içeriyordu. Hatta turnuva devam ederken oldukça üstün bir performans gösterdikleri de söylenemez. Büyük Final aşamasına kadar Team Liquid, Gen.G Esports gibi takımların performansları lobileri domine etmişti. Ancak yine de NewHappy sürekli ilgiyi üstünde tutmayı başardı.

PUBG 2021

Grand Final aşamasına geçildiği zaman ise takımın içinde uyuyan devin uyandığını söylesek abartmış olmayız. Sonlara kadar en büyük rakipleri Heroic’i ısrarcı bir şekilde takip eden takım son birkaç maç kala rakibinin önüne geçmeyi başardı. Hatta son maçta da erkenden ölerek rakipleriyle aralarında 4 puan farkla bıçak sırtı bir durumun ortasında kaldılar. Bütün bunlara rağmen Heroic bu son şansı elinin tersiyle itince tırnaklarıyla kazıdıkları şampiyonluğa ulaştılar.

Ayrıca oyunculardan Ming “MMing” Ming, Li “Nannn” Nanjiang  ve Zhou “ZpYan1” Pinyan’ın bu başarıdaki paylarına da ayrı bir parantez açmak gerekiyor. Gerçekten agresif bir şekilde oynadıkları oyunla rakiplerini ciddi şekilde domine ettiler.

Ayrıca takımın gelişimine baktığımızda yılın başında C-Tier turnuvaları üst sıralarda tamamlamaya çalışırken yılın ortasıyla beraber performanslarını ciddi şekilde arttırdıklarını görüyoruz. A ve S-Tier turnuvalarda yer alan takım bu turnuvalarda zirveyi kimselere kaptırmamış. Ayrıca kasalarına götürdükleri küçük miktarlardaki para ödüllerinin miktarını da PGC 2021 şampiyonluğu ile bir anda ciddi miktarda arttırdıklarını görüyoruz.

Bütün bunları göz önünde bulundurunca da en iyi çıkış yapan takım listesinin zirvesini NewHappy’nin hak ettiğini söyleyebiliriz.

2. Virtus.pro

Bu yılın en başarılı takımlarını zikrederken Virtus.pro’yu anmamak elbette mümkün olamazdı. Özellikle Avrupa sahnesinde destan yazan ünlü ekip PUBG sahnesinde ciddi bir varlık göstermeyi başardı. PGI.S 2021’i 10. sırada tamamlayan ekip bu andan sonra ciddi bir yükseliş gösterdi. PCS5 ve ESL PUBG Masters gibi turnuvalarda bütün lobiyi domine eden bir Virtus.pro izledik. Avrupa sahnesinin Asya bölgesine göre nispeten hafif kalan oyun anlayışına rağmen Virtus.pro’nun WWCD formatından çekinmeksizin rakiplerini darmadağın ettiğine birçok kez şahit olduk.

PUBG 2021

Atış gücü (fire power) hayli yüksek olan ekibin yırtıcı oyunu bu sene aklımızda en çok yer edenlerden olmayı başardı. Hızlı bir çıkış yakalayan ekibin Grand Final aşamasına kadar yüksek kill sayıları ile dikkat çeken oyunu devam etmekteydi. Her ne kadar Grand Final aşamasında frene basmış olsalar da bu yıl Dmytro “Perfect1ks” Dubenyuk ve Alexander “BatulinS” Batulin öncülüğünde bize sıra dışı bir oyun seyretmeyi başardıklarını inkar edemeyiz.

3. Team Liquid

Sıradaki takımımız belki de listedeki yeri tartışmaya en açık takım olabilir. En başta da söylediğim gibi takımları listede konumlandırırken PGC 2021’deki sıralamayı baz almadım. Team Liquid, PGC 2021’i 8. sırada tamamlamasına rağmen kendisine bu yıl PUBG sahnesinde önemli bir yer edinmeyi başardı. Takımdan her zaman istikrarlı bir çıkış göremesek de PGI.S 2021’de 15. sırada bulunan takımın kendisini 8. sıraya çıkardığını görüyoruz. Ayrıca Weekly Finals aşamasında da birinci tamamlayarak gösterdikleri üstün performansı yabana atamayız.

Ayrıca bu aşamada gösterdikleri üstün oyun sebebiyle Grand Finals aşaması için başta Avrupa Bölgesi seyircileri olmak üzere birçok seyircinin favori takımı konumuna ulaştı. Nihayetinde de turnuvayı 8. sırada tamamlayan takım en etkileyici takım ödülüne layık görüldü.

4. Heroic

Heroic, bu yıl PUBG sahnesine damga vuran takımlardan diğeri oldu. Ancak sanırım ikinci olmanın kaderini yaşamaktan kaçamadı. Çünkü “Kimse ikincileri hatırlamaz!” sözünü yerine getirmek için ellerinden geleni yapmış olabilirler. Ancak biz yine de listede onlara da yer vererek çabalarını takdir etmeliyiz. Heroic, bu yıl gerçekleşen bütün turnuvalarda kendisine üst sıralarda yer bulmayı başardı. Ancak başarıları hep çok çalkantılı ve sönük kaldı. Paavo “Pag3” Voutilainen ve Luke “TeaBone” Crafer gibi üst seviye oyunculara sahip olan takımda genel bir uyum sorunu hep oldu. Takımı sanki bu ikili taşıyormuş gibi bir durum dikkatlerden kaçmadı. Bu iki oyuncunun gösterdiği sıra dışı performans hep takım işi olduğunda bir seviye kıymet kaybetti.

Belki de bu uyumsuzluk sebebiyle PGC 2021 finalinde son maça kadar elinde şampiyonluk şansını bulunduran takım bunu iyi değerlendiremedi. Olağan üstü performanslar gösterdikleri zamanlar olsa da bunu iyi şekilde sonlandıramamak onlar için oldukça üzücü oldu. Özellikle umutlarını Heroic’in şampiyonluğuna bağlayan takipçiler de finalde büyük bir sürpriz yaşadılar.

Özellikle PGC 2021’in son maçında Virtus.pro‘nun NaVi‘nin sıkıştırdığı Heroic’i ipten almasına rağmen Beami ve curexi‘nin ısrarla hatalar yaparak her şeyi ellerine yüzlerine bulaştırdıkları final turnuvanın en unutulmaz anlarından biri oldu. İzleyicinin hafızasından silinmeyecek o anları merak edenler aşağıdaki videoya göz atabilir.

5. TSM

Listemizin son sırasında ise yine tartışmaya açık bir takım bulunuyor. Global sahneden denge sağlamak amacıyla listede bir tane Amerika bölgesi takımına yer vermek istedim. Aslına bakacak olursak böyle bir dengeleme yapmak istemesek de listede kendilerine yer bulmayı hak ediyorlar. PGI.S 2021’i 27. sırada tamamlayan takım bu andan itibaren büyük bir yükseliş gösterdi. Ancak istatistiklerine ve oyun tarzlarına baktığımız zaman ise en dikkat çekici özellikleri hep son dakikada açılıyor olmaları. PCS5: Americas için final aşamasına bile son şans turunda çıkmaları bunun en büyük göstergesi.

TSM, bir şeyleri son dakikaya bırakma huyunu PGC 2021’de de korudu. Grand Finals aşamasına bile Grand Survival aşamasından çıkan dört takımdan biri olarak ulaşıyor. Grand Finals aşamasında ise elinden gelenin en iyisini yapmak için canını dişine takıyor. Takımda özellikle ön plana bir oyuncudan bahsetmek mümkün değil. Ancak günün sonunda PUBG’nin bir takım oyunu olduğunu hepimize hatırlatıyorlar. Nasıl ki Heroic’teki Pag3 ve TeaBone gibi yetenekler takım sebebiyle harcanıyorsa bu durumun tersi de mümkün. TSM ekibi ön plana çıkan bir oyuncusu olmamasına rağmen takım olarak hareket etmek konusunda olfukça başarılı. Ayrıca sıralama anlamında en doğru olanı yapmak için oldukça taktiksel davrandıklarını da söylemek gerek.

Listemizin burada sonuna geliyoruz. En başta da belirttiğim gibi bu liste tamamen bireysel görüşleri içermekte. Siz de 2021 yılına damga vuran PUBG takımları için kendi listenizi bizimle paylaşabilirsiniz.

The post 2021 Yılının En İyi PUBG Takımları! appeared first on Esports Magazine.

PUBG: New State Yeni Yıla Yeni Harita ile Giriyor

Zor bir seneyi geriye bıraktıktan sonra önümüzdeki daha zor senelere merhaba diyerek başlıyorum bu yazıya. 2021 yılı herkes için zor geçti, oyun yapımcılarının bile. Kısıtlı imkanlar, kapatılan ofisler, hastalık kapan çalışanlar… say say bitmez. Hal böyle iken çoğu oyun stüdyosu da çıkarmak istediği içerikleri ertelemek zorunda kaldı. PUBG: New State tarafında da aksilikler yaşandı. Güncellemenin geç gelmesi en yakın örnekler arasında yer alıyor. Geç mi kaldı bilmiyoruz ama bugün New State severler için güzel bir haber var. Yepyeni bir harita ile seneye başlangıcını yapmaya hazırlanan oyunumuz bakalım neler gösteriyor bizlere!

Geliştiriciler oyunculara yeni yıl dileklerini iletmişlerdi. Yapılan araştırmalara göre oyuna önümüzdeki ilk iki ay içerisinde yeni bir harita eklemeyi düşünüyorlarmış. Bilgisayar versiyonu olan PUBG tarafına Kiki ve Tiger adında yeni haritalar eklemeyi düşünen geliştiriciler mobil tarafı da boş geçmek istemiyorlar. Duyumlara göre harita bilgisayar versiyonuna eklenenden farklı olacak. Dağlık ve engebeli arazi tarzında olması planlanan haritanın şöyle bir görseli bulunmakta.

İlerleyen zamanlarda daha detaylı bilgiler elimize geçecektir. Kendilerinin sosyal medya hesaplarına buradan ulaşabilir, aşağıda bulunan bağlantılardan da diğer haberlerimize göz atabilirsiniz.

Fortnite Chapter 3 İnceleme

2021 Yılının En İyi VALORANT Takımları!

The post PUBG: New State Yeni Yıla Yeni Harita ile Giriyor appeared first on Esports Magazine.

Unknownpros PUBG Kadrosunda Değişiklik!

Unknownpros ekibi PUBG kadrosunda gerçekleştirdiği değişikliği duyurdu. Kısa zaman önceduyuru yapan ekip bir oyuncu ile yollarını ayırdı. Ayrıca kadrosuna yeni bir oyuncuyu dahil etti.

Unknownpros, özellikle son zamanlarda PUBG sahnesinde varlığını hissettiren ekiplerden. Türk PUBG sahnesinin en büyük turnuvalarından PROTALITY Season 3‘te de boy gösteren ekip iki win sayısına ulaşmayı başarmıştı. Kill sayısı yüksek olmamasına rağmen iki kere win almış olmaları bile dikkat çekici bir gelişme olmuştu. Ayrıca 212 PUBG Series Season 2‘de de turnuvayı 8. sırada tamamladılar.

Unknownpros PUBG Kadrosundan Bir Ayrılık!

PUBG sahnesinde kendisine bir yer bulmaya çalışan ekip öncelikle bir ayrılık haberiyle gündeme geldi. Takımın Twitter hesabından Kerim “AygazKerimmm” Arslan ile karşılıklı olarak anlaşarak yollarını ayırdıklarını duyurdular.

Unknownpros PUBG

Unknownpros Ekibinden Yeni Oyuncu Duyurusu!

Unknownpros ekibi ayrılık haberinden kısa bir süre sonra kadrosundaki boşluğu doldurdu. Yaptıkları duyuruyla Halit Toygar “ToygaaR” Tökel’i kadrolarına dahil ettiklerini duyurdular.

Yeni transferle birlikte takımın yeni kadrosu ise şöyle oldu:

 • Melih “Celtikoglu” Çeltikoğlu
 • Furkan “For1st” Şentürk
 • Ada Göksu “Grown” Taşkın
 • Halit Toygar “ToygaaR” Tökel
 • Alaaddin “Tabut” Korkmaz (Koç)

Ayrılan ve yeni gelen oyunculara kariyerlerinde başarılar dileriz.

PUBG Espor Sahnesi İçin İki Önemli İddia!

The post Unknownpros PUBG Kadrosunda Değişiklik! appeared first on Esports Magazine.

PUBG Espor Sahnesi İçin İki Önemli İddia!

Türk PUBG sahnesini derinden etkileyecek iki önemli iddia gündeme bomba gibi düştü. XFlow Esports‘un koçu olarak görev alan Bilal Berk ‘Niclas‘ Ünalan söz konusu iddiaların sahibi. İlk iddia Galakticos kadrosunun FireFlux Esports ile transfer konusunda anlaşmaya yakın olduğu. Diğer iddia ise BBL Esports PUBG kadrosunda iki ayrılık yaşanabileceği yönünde.

Niclas’ın söz konusu iddialara yer verdiği Tweet’i şu şekilde:

Galakticos PUBG Kadrosunun FireFlux Esports’a Transfer Olacağı İddiası

Aslına bakacak olursak bu iddialardan Galakticos hakkında olanın gerçekleşeceğinden çok daha eminiz. Geçtiğimiz günlerde Galakticos ekibi PUBG menajeri Meriç Can “LaxLering” Özçil ile yolları ayırmıştı. Bu durum kafalarda soru işaretleri uyandırırken çok geçmeden LaxLering bir Tweet paylaştı.

Tweet’te Galakticos kadrosunun başka bir takıma prensip anlaşmasının tamamlandığı yazıyordu. Ayrıca devamında LaxLering’in kariyeri ve yeni takım arayışı yer almaktaydı. Dikkat çeken nokta ise Galakticos kadrosunun hangi kulüp ile anlaştığına dair bir iddia ya da bilgi yer almıyordu. O nedenle Galakticos kadrosunun transferi konusuna kesin gözüyle bakılırken hangi kulüp olduğuna dair bilgi ise henüz iddia boyutunda.

Bildiğiniz üzere Orgless ismiyle herhangi bir takıma bağlı olmayan kadro 21 Ağustos’ta Galakticos bünyesine dahil olmuştu. Bundan öncesinde büyük bir çıkış yakalayan ekip Galakticos’a transferin ardından daha yavaş ilerlemeye başladı. PCS5 Europe Grand Finals‘ta da ülkemizi temsil eden yetenekli kadro 11. olarak turnuvaya bu noktada veda etmişti.

PUBG İddia

Ayrıca Galakticos’un güncel kadrosu ise şu şekilde:

 • Onur “onur” Özdemir (koç)
 • Anıl “Thenderlost” Arslan
 • Tugay “Quetpa” Demirel
 • Yiğit Can “xLyron” Polat

BBL Esports PUBG Kadrosundan İki Ayrılık İddiası

Önemli bir iddia ise PGC 2021 için Kore’de bulunan ve ülkemize geçtiğimiz günlerde dönen BBL Esports hakkında geldi. BBL Esports, PUBG sahnesinin en büyük turnuvası olan PGC’de ülkemizi temsil eden tek takımdı. Bu aşamaya kadar formda bir çıkış yapan temsilcimiz PGC’de kendisinden bekleneni verememişti. PGC Grand Finals aşamasına kalamayan temsilcimiz Grand Survival aşamasında son kez mücadele edip turnuvaya 32 takım arasından 23. olarak veda etmişti.

Geçtiğimiz sene gerçekleşen etkinlikte turnuvayı 6. olarak kapatan temsilcimiz için bu gerileme elbette üzücü bir gelişme oldu. Takipçilerin bir çoğu da bu sene gördükleri düşük performans sebebiyle büyük bir üzüntü yaşadı. Söz konusu gelişmeler BBL Esports PUBG kadrosunda da değişiklik olacağı iddialarını beraberinde getirdi. Niclas’ın iddiasına göre de iki oyuncu takımdan ayrılmak üzere. Bu oyuncuların hangileri olduğu tam olarak bilinmiyor. Ancak söz konusu oyuncuların isimleri Bit Scam iddiaları ile anılan Mitraleius ve mertgungor olduğu tahmin ediliyor. Takımın güncel kadrosu ise şu şekilde:

 • Şamil ”Mitraleius” Özkan
 • Furkan ”Smashbae” Aka
 • Bünyamin ”CodeMarco” Yalçınkaya
 • Mert ”mertgungor” Güngör

Söz konusu iddiaların ne kadarının doğru olduğunu ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Root’la Gündem Değerlendirmesi #37

The post PUBG Espor Sahnesi İçin İki Önemli İddia! appeared first on Esports Magazine.

TETO Games | Copyright 2021 | Privacy Policy | EULA