PUBG Corporation KRAFTON, INC. İle Birleşiyor

PUBG Corporation KRAFTON, INC. İle Birleşiyor esportimes

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS (PUBG) ve TERA gibi eğlence mülkiyetlerinden sorumlu KRAFTON, Inc. bugün, yan kuruluşu PUBG Corporation’ın bağımsız stüdyo sistemi altında tamamen KRAFTON ile birleştiğini duyurdu. Şirket; yeni adıyla PUBG Studio, bütünüyle geliştirmeye odaklanacak. Bu haber, PUBG Corporation’ın yayıncılık ve destek ekiplerinin KRAFTON’a entegre olduğunu detaylandıran bir önceki duyurusunu takip ediyor.

KRAFTON ayrıca, diğer iki yan stüdyosu olan PNIX, Inc. ve Delusion Studio, Inc.’in RisingWings, Inc. adlı yeni bir mobil oyun stüdyosu ile birleştiğini duyurdu. PNIX casual mobil oyunlara odaklı bir stüdyodur; Archery King ve Bowling King oyunları ile bilinen stüdyo dünya çapında sırasıyla 80 milyon ve 91 milyondan fazla indirmeye ulaştı. Delusion Studio ise daha önce mobil RTS oyunu Castle Burn‘u geliştirdi.

KRAFTON’ın bağımsız stüdyo sistemi, geliştirme ekiplerini kendi eşsiz kimliklerini oluşturma ve yaratıcı vizyonlarını takip etme özerkliği ile güçlendirmeyi amaçlıyor. Sistem artık PUBG Studio, Striking Distance Studios, Bluehole Studio ve RisingWings dahil olmak üzere toplam dört stüdyodan oluşuyor.

 • PUBG Studio, PUBG ve PUBG MOBILE (belirli ülkelerde) için küresel destek sağlamayı sürdürecek. Stüdyo, espor ve eğlence sektörü de dahil olmak üzere çeşitli alanlarda PUBG IP’sini geliştirmenin ve genişletmenin yollarını aramaya devam edecek.
 • Striking Distance Studios, Glen Schofield tarafından yönetilen bir AAA geliştirme stüdyosudur ve şu anda PUBG Universe’de orijinal bir anlatı deneyimi hazırlıyor.
 • Bluehole, TERA ve 10 Aralık’ta Güney Kore’de çıkacak olan ELYON oyunu da dahil olmak üzere öncü MMORPG’ler yaratma ve hizmet verme kurucu ilkelerini sürdürmeye kararlıdır.
 • RisingWings, casual ve midcore mobil oyunlar geliştirmeye odaklanacak. Stüdyo, Golf King – World Tour ve MiniGolf King dahil olmak üzere mevcut oyunları için küresel destek sağlamaya devam ederken, 2021’in ilk yarısında piyasaya sürülecek olan strateji, arcade ve açık hava sporları projeleri üzerinde çalışacak.

The post PUBG Corporation KRAFTON, INC. İle Birleşiyor appeared first on Esports Magazine.

ESA Espor Arena Digital Athletics’i Ağırladı!

ESA Espor Arena Digital Athletics'i Ağırladı esportimes

2020 yılında espor ve video oyunları sektöründe faaliyete başlayan ESA Esports, düzenlediği turnuvalarla adından sıkça söz ettiriyor. ESA Esports, Kasım ayında düzenlediği ESA Esports PUBG Squad Turnuvası şampiyonu Digital Athletics‘i ESA Espor Arena‘da ağırladı.

Ülkemizde ve Avrupa’da son dönemde büyük bir yükselişe geçen Digital Athletics, ESA Espor Arena’da hem Utku “Shomaaz” Taşyürek’in sorularını cevapladı, hem de turnuvada kazandığı kupayı kaldırdı.

Digital Athletics PUBG Kadrosu:

 • Şamil “Mitraleius” Özkan
 • Mert “Mertmo” Güngör
 • Bünyamin “CodeMarco” Yalçınkaya
 • Furkan “Smashbae” Şanlı
 • Murat “SIXMO” Öztürk (Koç)

Shomaaz‘ın sorduğu sorulara eğlenceli cevaplar veren Digital Athletics ekibi, yaşadıkları birçok konuyu da itiraf etti.. Gaming houseta Bünyamin “CodeMarco” Yalçınkaya’nın odasının olmaması ve uyurgezer olması, Murat “SIXMO” Öztürk’ün DA‘nın uyguladığı taktikleri duşta bulması.. Mert “Mert” Güngör’ün dolandırıldığı için esporcu olması.. Şamil “Mitraleius” Özkan’ın “SIXMO vefat ettiğinde, beyninin müzeye kaldırılmasını istiyorum..” düşüncesi..

ESA Espor Arena’da Utku “Shomaaz” Taşyürek ve Digital Athletics Röportajı:

Tekrardan PCS Avrupa Büyük Finalleri’ni 3. sırada, BitExen TESFED Türkiye PUBG ve ESA Esports PUBG Squad Turnuvası şampiyon tamamlayan Digital Athletics ekibini tebrik ederiz. Ayrıca bu tatlı röportajı bizlere sunan ESA Esports ailesine de teşekkür ederiz.

The post ESA Espor Arena Digital Athletics’i Ağırladı! appeared first on Esports Magazine.

Blaze Esports, PUBG Mobile Kadın Takımını Duyurdu!

Espor ve oyun sektöründeki kadın görünürlüğü her geçen gün artmaya devam ederken, Blaze Esports kadınlardan oluşan PUBG Mobile takımını duyurdu.

Twitter üzerinden yapılan duyuruda ‘yeni ve güçlü’ kadın üyeler tanıtıldı.

Esport Times ailesi olarak, Sıla, Elina, Karlie ve Siza‘dan oluşan ‘yeni ve güçlü’ PUBG Mobile takımına başarılar diliyoruz.

Sektörde şimdilik bu tarz takımlar ayrıştırıcı bir hava oluştursa da kadınların görünürlüğünü arttırmak için belki de gerekli olan budur. Umuyoruz ki bu gibi gelişmeler, gelecekte farklılıklardan uzak, kucaklayıcı bir espor sahnesi için yol gösterici olur.

The post Blaze Esports, PUBG Mobile Kadın Takımını Duyurdu! appeared first on Esports Magazine.

PMGC 1.58M İzleyici İle İzlenme Rekoru Kırdı!

PUBG Mobile Global Championship (PMGC), ilk haftasında oyunun espor sahnesinde izlenme rekorları kırmayı başardı.

Esports Charts‘ın verilerine göre ilk hafta sonunun ikinci gününde oyun, 1,588,477 kişi tarafından izlenerek yeni rekor kırdı. Önceki en çok izlenme rekoru bu yılın başlarında gerçekleşen PUBG Mobile World League (PMWL) Doğu bölgesi karşılaşmaları sırasında kaydedilen 1.1 milyon izleyici olmuştu.

Şampiyona yayını ortalama 505,194 kişi tarafından izlendi. 13 dilde yayınlanan şampiyona için geçerli olan veriler Facebook, Nimo TV, Twitch ve YouTube üzerinden sağlanıyor.

Bu izlenme rekorunun PUBG Mobile’ın Hindistan’s geri dönüşüyle de alakası var tabii ki. Bildiğimiz gibi oyun geçtiğimiz Eylül ayında Hindistan’da yasaklanmış, ancak anlaşmalar sağlanarak ülkeye geri dönüş gerçekleşmişti. PMPL Güney Asya karşılaşmaları sırasında bu nedenle izlenmelerde %85 oranında bir düşüş gerçekleşmişti.

Hindistan gibi büyük bir marketi elinden kaçırma riskinin ardından, dünyayı adeta kasıp kavuran PUBG Mobile Esports sahnesi, 2021 planlarını açıklamıştı. Planlarına göre lige yeni bölgeler eklenmiş, ve yıllık ödülleri toplam 14 milyon $‘a yükseltilmişti.

İzlenme rekoru kıran PMGC Lig Aşaması karşılaşmaları 20 Aralık tarihine kadar devam edecek. Ardından belirlenen en iyi 16 takım Ocak 2021‘de gerçekleşecek olan PMGC finallerine yükselecek.

Daha fazla PUBG haberi için buraya tıklayarak sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

The post PMGC 1.58M İzleyici İle İzlenme Rekoru Kırdı! appeared first on Esports Magazine.

PUBG Invitational Sonbahar Kupası’nda Şampiyon Etiget Esports!

PUBG Invitational Sonbahar Kupası'nda Şampiyon Etiget Esports esportimes

PUBG Türkiye tarafından 29 Kasım günü duyurulan PUBG Invitational Sonbahar Kupası sonuçlandı. 16 takımın yer aldığı etkinlikte şampiyon 59 puan ile Etiget Esports oldu. Etiget Esports şampiyonlukla 20.000 TL değerinde ödül havuzundan 9.000 TL ödül kazandı.

16 Türk takımının yer aldığı Invitational Sonbahar Kupası‘nda fastPay Wildcats oyuncusu Berat “shecreated” Yağcı 14 kill ile en fazla kill alan oyuncu oldu. Etiget Esports oyuncusu Emir “Hueth” Çakmak ise rakiplerine verdiği 2555 hasar ile etkinlikte en fazla hasar veren oyuncu oldu.

Turnuvanın genel sıralaması ve takımların kazandıkları ödüller:

#TAKIMS.P.K.P.T.P.
1Etiget Esports 9.000 TL203959
2Digital Athletics 4.500 TL263157
3fastPay Wildcats 2.500 TL132942
4Kütahya Esports 1.500 TL122537
5NO OTHER WAY 750 TL142337
61907 Fenerbahçe 750 TL91928
7Mod-Z eSports 500 TL121527
8NotBad 500 TL111526
9Çamlıca Espor81725
10Not Yet81725
11No Excuses91423
12Xbase Esports51318
13836.Pizza Locale8816
14Karagümrük Espor21214
15Blaze Esports01313
16Gamers of Future369
S.P= Sıralama Puanı, K.P= Kill Puanı, T.P= Toplam Puan

5 karşılaşmanın oynandığı günde karşılaşmaları sırasıyla; Etiget Esports, Digital Athletics, fastPay Wildcats, Etiget Esports ve NotBad kazandı.

PCS3 Avrupa Büyük Finalleri‘ni 3. sırada tamamlayan Digital Athletics 57 puan ile 2. sırada yer alırken, fastPay Wildcats 42 puan ile 3. sırada tamamladı. Geçtiğimiz günlerde PUBG kadrosunu duyuran Kütahya Esports ise çıktığı ilk etkinlikte 4. sırada yer aldı.

The post PUBG Invitational Sonbahar Kupası’nda Şampiyon Etiget Esports! appeared first on Esports Magazine.

PUBG Türkiye’den Invitational Sonbahar Kupası!

PUBG Türkiye'den Invitational Sonbahar Kupası esportimes

PUBG Türkiye 29 Kasım saat 13.00’te başlayacak olan Invitational Sonbahar Kupası’nı duyurdu. 16 Türk takımının yer alacağı kupada yer alacak takımlar.

 • 1907 Fenerbahçe
 • Blaze Esports
 • 836. Pizza Locale
 • Çamlıca Espor
 • Digital Athletics
 • Etiget Esports
 • No Excuses
 • fastPay Wildcats
 • Gamers of Future
 • Karagümrük Espor
 • Kütahya Esports
 • Mod-Z eSports
 • No Othey Way
 • NB
 • NY
 • X-BASE

20.000 TL ödül havuzu bulunan PUBG Invitational Sonbahar Kupası yarın saat 13.00’dan itibaren PUBG Türkiye Twitch kanalından canlı olarak yayınlanacak.

The post PUBG Türkiye’den Invitational Sonbahar Kupası! appeared first on Esports Magazine.

Migros Espor 2. Sezon Başladı!

Migros Espor 2. Sezon Başladı esportimes

Ülkemizde modern perakende sektörünün önde gelen ismi olan Migros Ağustos ayında, espor turnuvaları platformunda ikinci sezonu başlattı. Espor Kulüpler Birliği‘nin resmi sponsoru olan Migros 2. sezonunda FIFA 21, ZULA ve PUBG Mobile turnuvalarıyla takipçileriyle buluşacak.

Migros Espor dünyasında tarih yazmak oyuncular için ödül havuzu toplam 55.000 TL olarak açıklandı. 27 Kasım tarihinde başlayan Migros 2. sezon turnuvaları 27 Aralık tarihine kadar devam edecek.

5 hafta boyunca devam edecek turnuvaların ödül havuzu ve eleme tarihleri:

Migros Espor FIFA 21

FIFA 21 Ödül Havuzu: 7000 TL

 1. Takım: 4.000 TL
 2. Takım: 2.000 TL
 3. Takım: 1.000 TL
 1. Eleme Tarihi: 27 Kasım
 2. Eleme Tarihi: 4 Aralık
 3. Eleme Tarihi: 11 Aralık
 4. Eleme Tarihi: 18 Aralık
 5. Final: 27 Aralık

Migros Espor ZULA

ZULA Ödül Havuzu: 16.000 TL

 1. Takım: 8.000 TL
 2. Takım: 5.000 TL
 3. Takım: 3.000 TL
 1. Eleme Tarihi: 28 Kasım
 2. Eleme Tarihi: 5 Aralık
 3. Eleme Tarihi: 12 Aralık
 4. Eleme Tarihi: 19 Aralık
 5. Final: 25 Aralık

Migros Espor PUBG Mobile

PUBG Mobile Ödül Havuzu: 16.000 TL

 1. Takım: 8.000 TL
 2. Takım: 5.000 TL
 3. Takım: 3.000 TL
 1. Eleme Tarihi: 29 Kasım
 2. Eleme Tarihi: 6 Aralık
 3. Eleme Tarihi: 13 Aralık
 4. Eleme Tarihi: 20 Aralık
 5. Final: 26 Aralık

Master of Gamers alt yapısıyla hazırlanan Migros Espor 2. sezon turnuvalarına espor.migros.com.tr adresinden ulaşabilir ve kayıt olabilirsiniz. Şimdiden başarılar!

The post Migros Espor 2. Sezon Başladı! appeared first on Esports Magazine.

PUBG Mobile İkilemi Devam Ediyor!

PUBG Corperation, Hindistan Hükümeti’nin oyunun üzerindeki yasakları kaldırması için büyük çaba harcıyor. Ancak, ilgili Hindistan Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı (MEITY), PUBG hakkında herhangi bir açıklama yapmayı reddediyor.

Dahası, MEITY Hindistan’da 43 Çinli uygulamayı daha yasakladı. Uygulanan yasaklamalar ile ilgili açıklama, Bilgi Teknolojisi Yasası’nın 69a bölümü altında yayınlandı. PUBG Mobile’a uygulanan karar ile aynı şekilde uygulamaları yasaklama kararı, İçişleri Bakanlığı Hindistan Siber Suç Koordinasyon Merkezi’nden alınan kapsamlı raporlara dayanıyor.

MEITY şunları söyledi;

Bu oyun oyuncuların, Hindistan’ın egemenliğine ve bütünlüğüne, savunmasına, devletin güvenliğine ve kamu düzenine zarar veren faaliyetlerde bulunmalarını tetiklediği bulgularına dayanarak alınan bir karardır.

PUBG Mobile Hindistan geri dönecek mi?

Oyunun yasağının kaldırılması için ellerinden gelen her yolu deneyen PUBG Corperation çalışmalarına devam ediyor. Engellenen uygulamaların listesi; Tiktok, Shareit, Helo, Shein, Likee, WeChat Work, UC Browser ve diğerleri gibi popüler Çin menşeili uygulamalarını içeriyor.

PUBG’den sonra yasaklanan uygulamalar;

 1. AliSuppliers Mobile App
 2. Alibaba Workbench
 3. AliExpress – Smarter Shopping, Better Living
 4. Alipay Cashier
 5. Lalamove India – Delivery App
 6. Drive with Lalamove India
 7. Snack Video
 8. CamCard – Business Card Reader
 9. CamCard – BCR (Western)
 10. Soul- Follow the soul to find you
 11. Chinese Social – Free Online Dating Video App & Chat
 12. Date in Asia – Dating & Chat For Asian Singles
 13. We Date-Dating App
 14. Free dating app- Singol, start your date!
 15. Adore App
 16. TrulyChinese – Chinese Dating App
 17. TrulyAsian – Asian Dating App
 18. ChinaLove: dating app for Chinese singles
 19. DateMyAge: Chat, Meet, Date Mature Singles Online
 20. AsianDate: find Asian singles
 21. FlirtWish: chat with singles
 22. Guys Only Dating: Gay Chat
 23. Tubit: Live Streams
 24. We Work China
 25. First Love Live- super hot live beauties live online
 26. Rela – Lesbian Social Network
 27. Cashier Wallet
 28. MangoTV
 29. MGTV- HunanTV official TV APP
 30. WeTV – TV version
 31. WeTV – Cdrama, Kdrama&More
 32. WeTV Lite
 33. Lucky Live- Live Video Streaming App
 34. Taobao Live
 35. DingTalk
 36. Identity V
 37. Isoland 2: Ashes of Time
 38. BoxStar (Early Access)
 39. Heroes Evolved
 40. Happy Fish
 41. Jellipop Match- Decorate your dream island!
 42. Munchkin Match: magic home building
 43. Conquista Online II

En Güncel Espor Sektör Haberleri

The post PUBG Mobile İkilemi Devam Ediyor! appeared first on Esports Magazine.

PUBG Mobile 110 Milyon TL’lik 2021 Espor Planını Açıkladı

PUBG Corporation, PUBG Mobile için ödül havuzunda bütün yıl boyunca turnuvalardaki takımlara dağıtılacak 14 milyon dolar (110 milyon TL) olan 2021 yılı espor programını duyurdu.

PUBG aralarında Türkiye, Batı Avrupa, Kuzey Amerika bulunan 7 tane bölgeye özel yeni PUBG MOBILE Pro League (PMPL) getirecek. Bu bölgelerde açılan yeni ligler Güney ve Güneydoğu Asya ligleri ile birlikte bu sene yer alacak.

PUBG Mobil Küresel Espor Direktörü James Yang, açıklamalar ile ilgili şu yorumda bulundu:

2020 bizim için espor ekosistemimizi her açıdan büyütüp tamamladığımız çok özel bir sene oldu, ama bu sadece başlangıçtı. Sadece mobil esporundaki sınırları zorlamak değil, en büyük esporlardan biri olmak ve dünyadaki en büyük oyunlar ile yan yana durmak konusunda çok istekliyiz.

PUBG Mobil espor ekosistemi 2018’de başlamasından itibaren çok gelişti ve büyüdü. Artık bütün seviyelerden ve birden fazla bölgelerden oyuncuların katılımını destekliyor. Bunun sebeplerinden birisi PUBG Corp’un bu oyunun espor sahnesine yatırımına ödül havuzunu her sene arttırarak devam etmesi. Bu senenin 5 milyon dolarlık ödül havuzu ile karşılaştırılırsa 2021’de yatırım iki katından fazlasına çıkıyor.

Yang yorumuna bu konu ile devam ediyor:

Ödül havuzunda görülen büyük yükseliş, bizim 2021’de PUBG Mobil esporunun yükselişini temsil ediyor. Özellikle Batı’da büyümek için çok fazla yer var ve PUBG Mobil esporu için daha da heyecanlı olamazdım.

The post PUBG Mobile 110 Milyon TL’lik 2021 Espor Planını Açıkladı appeared first on Esports Magazine.

Kütahya Esports PUBG kadrosunu duyurdu!

Kütahya Esports PUBG kadrosunu duyurdu esportimes

23 Ekim tarihinde sosyal medya üzerinden “Kütahya’nın ilk ve tek profesyonel espor takımı çok yakında geliyor!” duyurusuyla sektöre giriş yapan Kütahya Esports, PUBG kadrosunu duyurdu.

10 Şubat 2020 tarihinde #seninlemümkün sloganıyla kurulan Kütahya Esports 10 Kasım 2020 tarihi itibariyle faaliyete başlayacağını duyurmuştu. İlk olarak Sabotaj kadrosunu duyuran Kütahya Esports, ardından VPG 2. Lig’inde mücadele edecek FIFA kadrosunu duyurmuştu.

İşte geçtiğimiz günlerde PUBG kadrosu duyuracağı sinyallerini veren Kütahya Esports’un PUBG kadrosu:

 • Ömer “Msinik” Balcı
 • Sercan “XHR” Şengezer
 • Yadigar “Murphy” Mammadov
 • Ünal “UNO” Arslan

PUBG dünyasından tanıdığımız isimlerin yer aldığı Kütahya Esports’a düzenlenecek etkinliklerde şimdiden başarılar dileriz!

The post Kütahya Esports PUBG kadrosunu duyurdu! appeared first on Esports Magazine.

Türkiye Espor Topluluğu | Copyright 2020 Tüm Hakları Saklıdır

Designed by